Naga MarketsRopa WTI tanieje w czwartek. Huragan Marco zamyka 84% wydobycia ropy w regionieCeny ropy naftowej nie uległy gwałtownym zmianom w środę w związku z olbrzymim sztormem w Zatoce Meksykańskiej, który zmierzał w kierunku południowych stanów USA zmuszając do zamknięcia zdecydowanej większości platform wiertniczych i rafinerii. Jednak podaż ropy pozostanie raczej niezachwiana z uwagi na duże zapasy surowca.

  • Zapasy ropy w USA w zeszłym tygodniu skurczyły się o 4,7 mln baryłek, jak podaje EIA
  • Tymczasem analitycy przewidywali jedynie 3,7 mln baryłek mniej
  • Produkcja ropy w Zatoce Meksykańskiej spadła o 84%

Cena ropy niewiele wzrosła w środę

Cena ropy WTI notowanej na amerykańskiej NYMEX w środę tylko nieznacznie wzrosła o 0,09% do 43,39 dol. za baryłkę. Natomiast czwartek rano przynosi obniżkę ceny ropy WTI o 0,14% do 43,32 dol. bbl.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa WTI tanieje w czwartek. Huragan Marco zamyka 84% wydobycia ropy w regionie
Notowania ropy WTI na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Ropa Brent notowana na europejskiej ICE w środę potaniała o 0,48% do 45,64 dol. za baryłkę. Czwartek przynosi zwyżkę ceny słodkiej ropy Brent o 0,18% do 42,72 dol. bbl.

Ropa WTI tanieje w czwartek. Huragan Marco zamyka 84% wydobycia ropy w regionie
Notowania ropy Brent na ICE. Źródło: tradingview.com

Gwałtowne sztormy w Zatoce Meksykańskiej wywołane przez huragan Marco sparaliżowały produkcję ropy i gazu ziemnego w regionie zmniejszając ją o ponad o połowę. We wtorek wydobycie zmniejszyło się o 1,56 mln baryłek dziennie, czyli aż o 84% produkcji w Zatoce Meksykańskiej.

Notowania ropy zareagowały na ten fakt wzrostami, jednak miały one miejsce już w poniedziałek i wtorek. Nie jest to na ten moment istotny bodziec dla cen ropy z uwagi na duże zapasy surowca zgromadzone z uwagi na malejący przez pandemię popyt na paliwa.

– Wszystko zależeć będzie od tego jakie są zniszczenia. Ale i tak ceny łagodzone są przez olbrzymie poziomy zapasów ropy naftowej, które są największe od dekad – stwierdził Vivek Dhar, analityk surowcowy w Commonwealth Bank of Australia.

Zobacz również: Cena złota spada poniżej 1940 dol. w oczekiwaniu na mowę szefa Fed

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ropa: zapasy w USA skurczyły się

Według rządowych danych od Energy Information Administration, zapasy ropy naftowej w USA w zeszłym tygodniu skurczyły się o 4,7 mln baryłek, czyli więcej niż spodziewane 3,7 mln. Stan zapasów na 21 sierpnia wynosi aż 507,8 mln baryłek.

Ropa WTI tanieje w czwartek. Huragan Marco zamyka 84% wydobycia ropy w regionie
Dane dotyczące zapasów ropy w USA. Źródło: investing.com

Sztorm Laura w środę wzrósł na sile i na czwartek spodziewane są bardzo silne deszcze i niosący zniszczenia wiatr o prędkości aż 240 km/godz.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here