Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyCena ropy WTI spadła na początku tygodnia poniżej 40 dolarów na baryłkę. Jest to reakcja na obawy dot. powrotu OPEC+ do standardowego poziomu wydobycia ropy naftowej oraz rosnące napięcia między Waszyngtonem a Pekinem. Jeżeli OPEC+ zaprzestanie ograniczać wydobycie, na rynku może pojawić się nadpodaż surowca, która zagraża stabilności cen.

  • Cena ropy WTI poniżej 40 USD
  • Wzrost wydobycia doprowadzi do spadku cen ropy?

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową, której celem jest ujednolicenie polityki dotyczącej wydobycia oraz wpływanie na poziom cen ropy naftowej zbiera się w środę. Oczekuje się, że przez wzgląd na pandemię i wciąż zauważalnie niższy popyt na paliwa, producenci ropy utrzymają w sierpniu ograniczone poziomy wydobycia ropy. Nie wiadomo jednak jak długo będą oni skłonni do tak radykalnych cięć.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrost podaży uderzyłby w światową gospodarkę, która nadal jest daleka od poziomu aktywności sprzed epidemii.

Warren Patterson, szef strategii surowcowej w ING Bank NV wskazuje, że nawet jeśli OPEC+ ograniczy swoje cięcia zgodnie z oczekiwaniami, będzie to miało jedynie “ograniczony wpływ”, ponieważ światowe rynki w dalszym ciagu zmagają się z poważnym kryzysem. Jego zdaniem, jedynie niespodziewane wydłużenie wydobycia na obecnych bądź niższych poziomach dałoby rynkowi krótkoterminowy impuls wzrostowy.

Decydenci OPEC+ mają rozważyć podczas środowego szczytu, czy kartel powinien utrzymać wydobycie na poziomie o 9,6 mln baryłek dziennie mniejszym przez kolejny miesiąc, czy też ograniczyć redukcję do 7,7 mln baryłek, jak pierwotnie planowano. Według kilku delegatów, na których powołuje się Bloomberg, obecnie skłaniają się oni bardziej ku temu ostatniemu, co może doprowadzić do wzrostu podaży przy jednoczesnej stabilizacji popytu na paliwa.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Cena ropy poniżej 40 USD

Spoglądając na notowania ropy naftowej zauważymy, że cena ropy osunęła się z początkiem nowego tygodnia poniżej bariery 40 dolarów za baryłkę. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, cena WTI mogłaby osunąć się nawet do 37,50 USD.

WTI H4

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) ponad 4,49. CD Projekt z kolejną sesją spadkową
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/CHF, CAD/JPY, AUD/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here