Naga MarketsCena ropy WTI przebiła 73 dol. bbl., rezerwy w USA na poziomach sprzed pandemiiCena ropy naftowej WTI wzrasta w czwartek rano do 73 dol. za baryłkę niesiona w górę osłabieniem dolara oraz skurczeniem się rezerw w Stanach Zjednoczonych, które są obecnie na najniższym poziomie od stycznia 2020 roku, czyli okresu sprzed pandemii.

Ropa Brent odzyskuje straty i wybija powyżej 75 dol. bbl

Cena ropy WTI notowanej na giełdzie surowcowej NYMEX w porannej części czwartkowej sesji wzrasta o blisko 1% i przekracza granicę 73 dol. za baryłkę.Jednocześnie, ropa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE zyskuje blisko 0,8% i drożeje do 75,30 dol. za baryłkę.

Na ten moment zdaje się, że rynkowa przecena wywołana zamieszaniem związanym z postanowieniami OPEC+ sprzed ponad tygodnia jest już zażegnana, a notowania surowca powróciły do średnioterminowego trendu wzrostowego.

Cena ropy WTI przebiła 73 dol. bbl., rezerwy w USA na poziomach sprzed pandemii
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Potwierdzeniem tych zwyżkowych tendencji jest rosnący popyt na paliwa, czego dowodem jest kolejny spadkowy odczyt poziomu zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych. Jak podała w środę rządowa agencja Energy Information Administration, rezerwy ropy w USA w zeszłym tygodniu zmalały o kolejne 4,089 mln baryłek przekraczając oczekiwania analityków, co dodało nieco pozytywnego sentymentu na rynku.

Obecny poziom zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych jest najniższy od stycznia 2020 roku, czyli od okresu przed pandemią. Jednak, sytuacja związana z koronawirusem nie ma się ku końcowi, bowiem w wielu regionach świata pojawiają się kolejne ogniska zachorowań.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

invest

W szeregu azjatyckich państw, jak np. Tajlandia, Indonezja czy Korea Południowa notowane są rosnące liczby zakażeń, co nie rzutuje dobrze na przyszły popyt na paliwa. Sytuacja uległa pogorszenie także w Ameryce Południowej, a kraje takie jak Argentyna, Ekwador, Kolumbia, Kuba czy Paragwaj mierzą się z duża liczbą przypadków śmiertelnych.

Mimo programu szczepień w Stanach Zjednoczonych, amerykańska gospodarka wciąż ma sporo do nadrobienia w kwestii zatrudnienia, stwierdził w środę wieczorem szef Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, w ramach wystąpienia podsumowującego dwudniowe spotkanie FOMC. Zdaniem bankiera centralnego, inflacja może pozostać na poziomie powyżej 2% jeszcze przez kilka miesięcy. To może przyczynić się do osłabienia amerykańskiej waluty i wspomóc rajd cen surowców.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here