Cena ropy najwyżej od marca br. Dalszy wzrost może być jednak “umiarkowany”

OPEC+ solidarny w redukcji wydobycia, która zmniejsza się w sierpniu.

Naga MarketsCena ropy WTI w okolicach 43 dol. za baryłkę. Chiny zamawiają gigantyczne ilości ropy z USAKurs ropy naftowej WTI wystrzelił w poniedziałek w górę o ponad 2% przy dość niewielkim wolumenie zapowiadając kolejny tydzień zwyżki cen. We wtorek notowania ropy kontynuują marsz ku górze, a cena ociera się o granicę 43 dol. za baryłkę.

  • Przedstawiciele OPEC+ stwierdzili, że wszyscy członkowie grupy w pełni stosują się do redukcji wydobycia ropy
  • Chiny zamawiają 14 mln baryłek ropy z USA
  • Dla porównania, w maju i czerwcu Chiny zamówiły 4,2 mln baryłek, a w poprzednich pięciu miesiącach: zero.

Ropa WTI przebija we wtorek 43 dol. za baryłkę

Cena ropy WTI notowanej na amerykańskiej NYMEX rozpoczęła tydzień 2,09-proc. wzrostem w poniedziałek i dzień zakończyła na poziomie 42,89 dol. za baryłkę. We wtorek rano cena oscyluje między wczorajszą ceną zamknięcia a 43 dol. bbl.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy WTI w okolicach 43 dol. za baryłkę. Chiny zamawiają gigantyczne ilości ropy z USA
Notowania ropy naftowej WTI na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Natomiast kontrakty futures na ropę Brent notowane na europejskiej ICE w poniedziałek wzrosły o 1,27% do 45,37 dol. We wtorek rano słodka ropa Brent tanieje jednak o 0,53% do 45,13 dol. za baryłkę.

Cena ropy WTI w okolicach 43 dol. za baryłkę. Chiny zamawiają gigantyczne ilości ropy z USA
Notowania ropy Brent na ICE. Źródło: tradingview.com

Jak wynika z nieoficjalnych danych OPEC+, zgodność członków grupy w redukcji wydobycia ropy wyniosła w lipcu 97%. W sierpniu kartel zwiększa nieco produkcję ropy, obniżając wielkość redukcji wydobycia do 7,7 mln baryłek względem 9,7 mln baryłek obowiązujących jeszcze w lipcu.

– Uważamy, że najważniejsze zagrożenia dla rynku ropy już są za nami. ceny mogą wzrosnąć jeszcze dużo powyżej obecnie odzyskanych poziomów, jeśli mobilność ludzi nadal będzie się zwiększać. Jednak tempo wzrostów ceny może być umiarkowane z uwagi na potencjalne zwiększenie podaży surowca – stwierdzili przedstawiciele australijskiego koncernu górniczo-naftowego BHP.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Japońska gospodarka, będąca trzecią największą na świecie, wskutek pandemii skurczy się dużo bardziej niż pierwotnie zakładano. Wczoraj rząd Japonii przedstawił dane mówiące o załamaniu się PKB o ponad 27% w II kw. 2020 r.

Chiny w oczekiwaniu na renegocjacje umowy handlowej z USA w tym tygodniu zwiększyły zamówienie na amerykańską ropę naftową w sierpniu ponad dwukrotnie, do 14 mln baryłek, co odpowiada siedmiu załadowanym po brzegi super-tankowcom.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here