Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie złoto znajduje się na nieznacznym plusie wynoszącym +0,04%, cena w dalszym ciągu konsoliduje w rejonach strefy oporowej, za jedną uncję trzeba płacić 1287,50$. Srebro oscyluje po godzinie 14:30 w okolicach 14,64$, co oznacza spadki na 0,75%. Natomiast w przypadku ropy WTI, możemy obserwować wyraźny powrót do wzrostów, w tej chwili zyskuje ona ponad 1,7%, cena testuje kluczową strefę oporową. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) konsoliduje pod oporem

Cena złota od kilku sesji konsoliduje w okolicach strefy oporowej przy 1285$. Myślę, że bardziej zdecydowane wzrosty pojawią się dopiero w momencie przebicia linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Kurs cały czas znajduje się pod wpływem lokalnego podwójnego dna, które zostało ukształtowane przy poziomie 1267$. Negocjacje na linii USA-Chiny nie przyniosły pozytywnego rezultatu, co widać dobrze po spadach na indeksach giełdowych. Taka sytuacja może sprzyjać wzrostom na złocie.

Wykres ceny złota XAUUSD 13 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia cenowego

Cena srebra znajduje się poniżej strefy wsparcia przy 14,72$, co przemawia za dalszymi spadkami. Nie jest to jednak dobre miejsce do pozycji krótkich, dlatego wstrzymałbym się w tej chwili z podejmowaniem decyzji o zajmowaniu pozycji. Gdyby doszło do wyjścia powyżej wspominanej strefy i zostałaby ona po raz kolejny przetestowana (niebieskie strzałki), to ponownie skłaniałbym się ku scenariuszowi wzrostowemu. Jeżeli taki scenariusz się zrealizuje, to spodziewałbym się większej korekty wzrostowej z celem nawet na poziom 15,20$, miejsce to wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance.

Wykres ceny srebra XAGUSD 13 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) odbija od strefy oporowej

Cena ropy WTI testuje dziś strefę oporową przy 62,90$. Jej wybicie powinno skutkować przyspieszeniem ruchu wzrostowego w kierunku ostatnich szczytów. Aktualnie znajdujemy się jeszcze w strefie oporowej, dlatego podaż może się jeszcze pojawić, niemniej w przypadku wyjścia powyżej, może rozpocząć się kolejny impuls wzrostowy. Aktualnie trzeba bardzo uważać z pozycjami krótkimi. Pamiętamy, że jest to już kolejny test strefy oporowej, dlatego ryzyko wybicia górą rośnie.

Wykres ceny ropy wti 13 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here