Naga MarketsCena ropy WTI opada do 60 dol. za baryłkę w obliczu obaw o decyzje OPEC+Cena ropy naftowej WTI we wtorek spada do równych 60 dol. za baryłkę w oczekiwaniu na istotne decyzje OPEC+ co do redukcji wydobycia surowca, które mają być podjęte na czwartkowym spotkaniu przedstawicieli grupy. Rynek zdaje się przygotowywać do scenariusza, w którym OPEC ma postawić na zmniejszenie ograniczeń wydobycia.

  • Na cenach ropy może także ważyć spore umocnienie dolara w ostatnich czterech dniach
  • We wtorek wieczorem poznamy szacunkowe dane o poziomie rezerw w USA od American Petroleum Institute
  • W czwartek odbędzie się spotkanie OPEC+, w którym przedstawiciele krajów członkowskich będą dyskutować nad redukcjami produkcyjnymi

Kurs ropy zmaga się z poziomem 60 dol. bbl

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX we wtorek rano spada o 1,06% do 60 dol. za baryłkę. Jeszcze w zeszły czwartek cena ropy wspięła się na 13-miesięczne maksima na 63,81 dol. za baryłkę i od tamtego czasu osunęła się o 6%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, od początku roku, amerykańska ropa WTI podrożała o 23,7%.

Cena ropy WTI opada do 60 dol. za baryłkę w obliczu obaw o decyzje OPEC+
Notowania ceny ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa naftowa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE również jest w krótkoterminowym trendzie spadowym i we wtorek tanieje o 0,40% do 62,96 dol. za baryłkę.

Cena ropy WTI opada do 60 dol. za baryłkę w obliczu obaw o decyzje OPEC+
Notowania ropy Brent. Źródło: tradingview.com

Zdaniem części analityków, za przecenę na rynku ropy odpowiadają obawy o zwiększenie przez OPEC+ produkcji ropy z uwagi na potencjalne zwiększenie popytu na paliwa. W lutym, cena ropy Brent wystrzeliła w górę o ponad 17% niesiona w górę mocnymi ograniczeniami produkcji i dodatkowo stymulowana niespodziewanym zamknięciem części amerykańskiego sektora naftowego w drugiej części miesiąca.

Notowania mają zatem z czego spadać. Należy raczej spodziewać się, że Arabia Saudyjska nie przedłuży swoich dobrowolnych i dodatkowych redukcji wydobycia o 1 mln baryłek dziennie, oprócz 7,2 mln baryłek dziennie obowiązujących łącznie całą grupę.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Możliwe, że już od kwietnia Saudowie wycofają się z tego dodatkowego balastu, a OPEC+ nakreśli plany zmniejszenia ograniczeń produkcyjnych. Według analityków Reutersa, łącznie OPEC+ powinien przywrócić 1,5 mln baryłek ropy dziennie na globalny rynek.

Zobacz również: Jak handlować ropą naftową w Plus500?

W średnim terminie optymistycznie na rynek patrzy firma Baker Hughes.

Gdy patrzymy na równanie popytu i podaży, widzimy, że w 2021 r. będzie miało miejsce odbicie na rynku ropy, a w 2022 r. wejdziemy w jeszcze bardziej zbalansowany rynek. – stwierdził CEO Baker Hughes Co., Lorenzo Simonelli.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc dolara | jsw analiza | bitcoin kurs wykres | notowania pkn orlen | eur usd kurs | euro kurs online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here