Naga MarketsCena ropy WTI nieznacznie w górę. API donosi o skurczeniu się rezerwCena ropy naftowej WTI nieznacznie wzrasta w środę rano w odpowiedzi na szacunkowe dane sugerujące spadek zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, co nieco studzi napięcia wywołane słabymi danymi makroekonomicznymi z USA czy Chin oraz spekulacjami o biernej postawie OPEC+ w kolejnych miesiącach.

Kurs ropy w pobliżu kluczowego wsparcia

Cena ropy WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX odbija w porannej części środowej sesji o skromne 0,08% w górę do 66,64 dol. za baryłkę, tym samym przerywając cztery kolejne spadkowe sesje.Ropa naftowa Brent notuje nieco silniejszy wzrost w środę: o 0,75% do 69,62 dol. za baryłkę.

Cena ropy WTI nieznacznie w górę. API donosi o skurczeniu się rezerw
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Środową zwyżkę notowań surowca można uzasadnić pozytywnym odbiorem przez rynek szacunkowego danych dotyczących zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym tygodniu skurczyły się one o 1,16 mln baryłek, jak podała branżowa agencja American Petroleum Institute.

Ten odczyt dość dobrze pokrywa się z prognozami, które zakładały spadek o 1,259 mln baryłek. Na potwierdzenie tych danych należy poczekać do środy wieczorem, gdy oficjalny wskaźnik zaprezentuje rządowa Energy Information Administration.

Odczyt poziomu rezerw zapewne jest tym czynnikiem, który dodał nieco wiatru w żagle bykom na rynku ropy naftowej. Po serii słabych danych makroekonomicznych z Chin, które sugerowały spowolnienie tempa odbudowy gospodarczej po COVID, a także zaskakująco niskich wskazaniach nastrojów konsumentów w USA, zdaje się, że rynek potrzebował wskazówki co do tego, że sytuacja nie jest jeszcze aż tak zła.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

invest

Na początku tego tygodnia krążyły pogłoski opublikowane przez Reutersa, z których wynikało, że OPEC+ nie zamierza reagować na prośby Amerykanów i nie widzi potrzeby zwiększania podaży ropy w większym stopniu niż zakłada obecny plan. Według niego, kartel będzie zwiększał produkcję łącznie o 400 tys. baryłek dziennie każdego miesiąca.

Zobacz również: Kurs dolara (USD/JPY) w górę do jena wg MUFG, bank oczekuje umocnienia USD

Spoglądając na notowania kontraktów terminowych na ropę WTI z perspektywy technicznej, to dotarły one do zakresu wsparcia w przedziale 65 – 67 dol. bbl., zatem środowe odbicie w górę może wiązać się z próbą zajęcia przez inwestorów długiej pozycji po względnie niskiej cenie wobec jeszcze niedawno notowanej nawet 76-77 dol./bbl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | selvita akcje wykres | kurs akcji dino | pkp cargo kurs akcji | neuca akcje | polenergia kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here