Naga MarketsCena ropy WTI nieznacznie w dół. Zaskakujący spadek poziomu rezerw w USACena ropy naftowej WTI nieznacznie spada w czwartek rano wytracając część wypracowanej w środę zwyżki o ponad 3%. Zapasy ropy naftowej w USA skurczyły się przekraczając oczekiwania analityków, co zostało przez rynek odebrane jako pozytywny sygnał stabilizującego się popytu na surowiec.

Ropa Brent nieznacznie w górę

Cena ropy WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX spada w porannej części czwartkowej sesji o 0,12% do 72,51 dol. za baryłkę. Wcześniej, w środę, notowania surowca wzrosły o 3,05%.Jeszcze przed miesiąc cena ropy WTI spadła do okolic 62 dol. za baryłkę, ale powrót byczego sentymentu od tamtego czasu wyniósł notowania w górę o ponad 17%.

 

Cena ropy WTI nieznacznie w dół. Zaskakujący spadek poziomu rezerw w USA
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE po środowej zwyżce o 2,11% w czwartek drożeje o skromne 0,08% do 75,54 dol./bbl.

Cena ropy WTI nieznacznie w dół. Zaskakujący spadek poziomu rezerw w USA
Kurs ropy naftowej Brent. Źródło: tradingview.com

W pozytywne nastroje wpisuje się także ostatni odczyt zmiany poziomu rezerw ropy w Stanach Zjednoczonych. Jak podała w środę wieczorem rządowa agencja Energy Information Administration, zapasy skurczyły się o 6,42 mln baryłek przekraczając oczekiwania analityków spodziewających się redukcji o zaledwie 3,54 mln baryłek.

Z pewnością spore znaczenie odegrał deficyt podaży surowca, który powstał w wyniku przejściu huraganu Ida przez sektor naftowy w Zatoce Meksykańskiej. Jednak zapewne już za kilka tygodni, rafinerie oraz platformy wiertnicze w regionie wrócą do pełni zdolności produkcyjnych.

Zobacz również: Cena złota na ważnym wsparciu. Jego przełamanie oznaczać może mocną przecenę

invest

Wraca zatem dyskusja na temat zwiększania produkcji przez OPEC+ wraz z początkiem października. Obecny plan przedstawiony przez grupę zakłada wzrost podaży o 400 tys. baryłek dziennie w każdym kolejnym miesiącu aż do grudnia.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Huragan Nicholas przeszedł przez Teksas i Louisiana, dwa ważne centra przemysłu naftowego w USA, ale nie wywołał istotnych zniszczeń. Natomiast, wskutek huraganu Ida wciąż nieczynne są placówki odpowiadające za 30% produkcji w Zatoce Meksykańskiej, jak wynika z informacji przedstawionych przez Bureau of Safety and Environmental Enforcement.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here