Naga Markets



Cena ropy WTI mocno w dół po informacji o zapasach ropy w USACena ropy naftowej WTI traci wtorkową zwyżkę i opada do okolic trzytygodniowych minimów wskutek informacji o większym niż spodziewanym zwiększeniu się zapasów ropy. W obliczu rozwoju pandemii koronawirusa to dodatkowy negatywny bodziec do zrewidowania poglądu o odbudowie popytu na paliwa.

  • Chiny są jedynym rozwiniętym państwem, któremu udało się przywrócić konsumpcję paliw do poziomów bliskich tym sprzed pandemii
  • Libia zwiększy łączną zdolność produkcyjną ropy do 1 mln baryłek
  • Trump twierdzi, że pakietu stymulacji fiskalnej zapewne nie będzie do wyborów w USA

Ropa Brent tylko nieco powyżej 40 dol. bbl

Ropa naftowa WTI notowana na amerykańskiej giełdzie NYMEX w środę rano opada o 3,21% do 38,30 dol. za baryłkę ponownie zniżając się do trzytygodniowych minimów, które kurs wyznaczał także w poniedziałek. Środowy spadek to więcej niż zwyżka z poprzedniej sesji, która wybiła kurs ropy WTI do 39,57 dol. na zamknięciu.

Cena ropy WTI mocno w dół po informacji o zapasach ropy w USA
Notowania ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Natomiast cena ropy Brent notowanej na europejskiej ICE we środę ponownie sprowadzona została do zakresu tuż powyżej 40 dol., jednak na ten moment poziom ten został obroniony, a cena za baryłkę to 40,05 dol. przy spadku o 2,79% względem wtorkowego zamknięcia.

Cena ropy WTI mocno w dół po informacji o zapasach ropy w USA
Notowania ropy naftowej Brent. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Cena złota skromnie w górę. Stymulusu w USA nie będzie przed wyborami

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Rezerwy ropy w USA zwiększyły się

Zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych wzrosły w zeszłym tygodniu aż o 4,6 mln baryłek, jak wynika z szacunkowych danych opublikowanych przez American Petroleum Institute. To więcej niż spodziewali się analitycy Reutersa oceniający tą zwyżkę na zaledwie 1,2 mln baryłek.

Na oficjalne rządowe dane od Energy Information Administration poczekać należy do środy wieczorem, jednak wpływ informacji od API już teraz dostrzec można w zachowaniu kursu surowca.

Od strony podażowej pozytywną presję na ceny ropy wywiera sytuacja w Zatoce Meksykańskiej. Już jedenasty w tym sezonie sztorm (tym razem o nazwie Zeta) paraliżuje wydobycie w regionie zmuszając część platform wiertniczych do ewakuacji.

Prezydent Donald Trump oświadczył we wtorek, że pakiet stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych raczej nie pojawi się przed wyborami prezydenckimi z uwagi na wciąż niezałatane istotne różnice między stanowiskami Demokratów i Republikanów.

To kolejny cios dla kulejącego popytu na paliwa, który w obliczu nadchodzącej drugiej fali pandemii koronawirusa staje się sporym problemem dla producentów ropy. Szczególnie, gdy podaż surowca rośnie.

W poniedziałek Libia wznowiła wydobycie na ostatnim polu naftowym poddanym ośmiomiesięcznej blokadzie. Władze zapowiedziały, że nawet w przeciągu miesiąca będą w stanie zwiększyć produkcję ropy do nawet 1 mln baryłek dziennie.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here