Naga MarketsCena ropy we wrześniu: Cisza przed burzą zapowiada silniejszy ruch?Ceny ropy nieznacznie wzrosły w następstwie dwóch szalejących burz w Zatoce Meksykańskiej. Huragan i burza tropikalna połączyły siły w tym regionie i w rezultacie ponad połowa wydobycia ropy została wstrzymana, co spowodowało wzrost cen czarnego złota. David Jones z Capital.com analizuje sytuację techniczną na ropie Brent oraz WTI oraz prognozuje jak ich cena może zmieniać się na przestrzeni września.

  • Europejska mieszanka ropy brent cały czas porusza się w okolicach poziomu 45 dolarów za baryłkę i od początku sierpni jest blokowana przez wypłaszczoną średnią ruchomą z 200 ostatnich sesji
  • W tym samym czasie amerykańska ropa WTI kosztuje 42,5 dolara, utrzymując się na wysokości półrocznych maksimów
  • Na rynku czarnego złota widoczna jest konsolidacja, która trwa od ponad mieisąca

Cena ropy: co dalej z notowaniami Brent i WTI?

Ponieważ w regionie Zatoki Meksykańskiej znajduje się około 17% całkowitej produkcji ropy naftowej w USA, ropa naftowa WTI cierpi w sposób naturalny. Mianowicie, cena ropy naftowej WTI wzrosła o 0,2% lub 7 centów za baryłkę. Cena ropy Brent również wzrosła o około 8 centów za baryłkę. Zaledwie dwa dni po tym, jak obie analizy porównawcze ceny ropy spadły o około 1% w związku z obawami ekonomicznymi, cena ropy Brent wzrosła o około 8 centów za baryłkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skala klęski żywiołowej nie jest jednak nie do przecenienia i bez wątpienia będzie miała dalszy wpływ na analizę wykresu cen ropy. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak duży będzie to wpływ na prognozy dotyczące cen czarnego złota w kolejnej części roku.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

 Z drugiej strony, mamy coraz większe obawy związane ze zbliżającą się drugą falą koronawirusową, która również wywrze wpływ na analizę cen ropy naftowej. Niektórzy eksperci uważają nawet, że wszelkie skutki burz w Zatoce Meksykańskiej dla analizy we wrześniu zostaną prawdopodobnie stłumione przez te obawy. Co więcej, ostatnie doniesienia OPEC+ o nadmiernej podaży niewątpliwie będą wywierać dalszą presję na analizę wykresu cen ropy naftowej, ponieważ producenci będą zmuszeni do dalszych cięć produkcji.

Zapraszamy do obejrzenia pełnego materiału wideo na temat prognozy cen ropy naftowej WTI i zapoznania się z prognozą na przyszły miesiąc, której autorem jest David Jones z Capital.com.

Notowania ropy rysowały silne odbicie od czasu kwietniowych spadków, wydaje mi się jednak, że dzieje się coś dziwnego, a sierpniowa konsolidacja może zapewnić we wrześniu ciekawe okazje tradingowe. Ropa jest obecnie bardzo spokojna, a cisza przed burzą może zagwarantować kolejne silne ruchy na tym rynku – komentował Jones.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek ropy naftowej przygotowuje się na sezon huraganowy
Następny artykułWarren Buffett powinien kupić Bitcoina (BTC) z 3 powodów – tłumaczy Anthony Pompliano
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here