Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaW ostatnim czasie tematem numer jeden jest COVID-19. Szerząca się epidemia  koronawirusa wpływa w zasadzie na wszystkie instrumenty finansowe. Podwyższona zmienność jest widoczna w nie tylko na rynku akcji, ale także na Forex i surowcach. W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej, złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców. 


Cena ropy naftowej walczy przy 28$ za baryłkę

Cena ropy doświadcza w ostatnim czasie sporej zmienności, a do za sprawą pojawiających się sprzecznych informacji dotyczących możliwego cięcia wydobycia. Konflikt na linii Arabia Saudyjska – Rosja odgrywa tutaj kluczową rolę. Na wczoraj było zaplanowane spotkanie OPEC+, na którym miało dojść do wiążących ustaleń, niemniej meeting został przełożony na czwartek.

“Ceny ropy rozpoczęły nowy tydzień od bardzo silnego spadku. Brent i WTI otworzyły się około 8% niżej po tym jak grupa OPEC+ przesunęła dzisiejsze spotkanie na co najmniej czwartek (9 kwietnia). Powodem opóźnienia mają być napięcia między Rosją, a Arabią Saudyjską. Niemniej od momentu otwarcia rynku cena ropy zdołała odrobić ponad połowę spadku.” – komentowali wczoraj o poranku analitycy domu maklerskiego XTB

Patrząc na wykres ropy technicznie, sytuacja nie uległa większej zmianie, kluczowy pozostaje opór przy 28$ za baryłkę. Dopóki nie zostanie on wybity, nie ma mowy o większej korekcie wzrostowej.

Wykres ceny ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena złota pozostaje w trendzie wzrostowym

Cena złota kontynuuje wzrosty na początku nowego tygodnia. Cena kruszcu zdołała umocnić się wczoraj poand 2,6%, a dziś o poranku wzrosty przekraczają 1%. Aktualnie jako najbliższe wsparcie należy traktować wybitą wczoraj strefę przy 1644$, tak długo jak kurs znajduje się powyżej – obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Z kolei gdyby doszło do cofnięcia poniżej, wciąż kluczową podporą dla kupujących jest strefa przy 1555$. Niestety, co też pisaliśmy ostatnio, rynek nie dał szansy aby dołączyć do ruchu z małym SL, zeszłotygodniowe odbicie pojawiło się wcześniej – przy mierzeniu 50% Fibonacciego. Celem dla strony kupującej wciąż jest atak na tegoroczne maksima przy poziomie 1700$ za uncję.

Wykres ceny złota
Złoto interwał D1

Cena srebra (XAG/USD) w górę zgodnie z założeniami

Cena srebra kontynuuje wzrosty po wybiciu i przetestowaniu do drugiej strony – okrągłego poziomu 14$, gdzie znajdowało się również górne ograniczenie pokonanego układu Overbalance. We wczorajszej analizie wskazaliśmy na taki scenariusz. Aktualnie należy oczekiwać kontynuacji ruchu w górę. Najbliższy opór może stanowić mierzeni 50% Fibonacciego, które grupuje się z wcześniejszymi reakcjami ceny. Najbliższe wsparcie wynika z kolei z biegunowości mierzenia 38,2%.

Wykres ceny srebra
Srebro interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here