Cena ropy w trendzie wzrostowym, złoto i srebro pod presją sprzedających
Cena ropy, złota i srebra

Nowy tydzień rozpoczął się od spadków na rynku złota, srebra i ropy naftowej. O ile metale szlachetne znajdują się w krótkim terminie w tendencji spadkowej, tak ropa naftowa utrzymuje się w tendencji wzrostowej. Co dalej z oil, silver i gold? Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena ropy (OIL WTI)

W ostatnich tygodniach możemy obserwować wzrosty na rynku ropy naftowej, co jest spowodowane nadziejami odnośnie zakończenia pandemii i większego popytu na surowiec. W ubiegłym tygodniu notowania OIL WTI znalazły się na najwyższych po pandemicznych szczytach, Aktualnie obserwujemy korektę, jednak główna tendencja pozostaje wzrostowa. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 43,70$, która wynika z wcześniejszych szczytów ogra dolnego ograniczenia układu 1:1.

Wykres ropy
Ropa naftowa interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Ostatni tydzień przyniósł kontynuację spadków na rynku złota. Po weekendzie ruch w dół jest kontynuowany. Dziś notowania zaksięgowały wsparcie przy poziomie 1726$, która wynika z mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych. Jeżeli dojdzie do odbicia, jako najbliższy opór należy traktować poziom 1821$, który wynika z biegunowości pokonanego układu 1:1. Z kolei w przypadku kontynuacji spadków, kolejna ważna strefa popytowa znajduje się dopiero przy okrągłym poziomie 1700$. 

Wykres złota
Złoto interwał D1

Zobacz także: Bitcoin wraca do wzrostów, kurs powyżej 18500$. Koniec korekty na rynku krypto?

Cena srebra (XAG/USD)

Na rynku srebra także mamy do czynienia z tendencją spadkową. Po tym jak doszło do wybicia wsparcia przy 23,30$, spadki przybrały na sile. Aktualnie poziom ten powinien stanowić kluczową barierę podażową w średnim terminie. Wsparcie znajduje się z kolei przy poziomie 21,70$, gdzie wypadają dołki z września tego roku.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here