Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaTematem numer jeden na rynkach finansowych wciąż pozostaje wirus COVID-19. Szerząca się epidemia koronawirusa wpływa w zasadzie na wszystkie instrumenty, rynek akcji forex i surowce. W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej, metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

Finax
  • Notowania ropy czekają na dane o zapasach i spotkanie OPEC
  • Złoto i srebro kontynuują zwyżkę, gold zaatakuje tegoroczne maksima?

Cena ropy naftowej odbija od oporu przy 28$ za baryłkę

Cena ropy doświadcza w ostatnim czasie sporej zmienności, a to głownie za sprawą epidemii koronawirusa i konfliktu na linii Arabia Saudyjska – Rosja. Pod koniec tygodnia obserwowaliśmy odbicie co miało związek z informacjami dotyczącymi potencjalnego spotkania OPEC w poniedziałek, jednak to zostało przełożone na jutro.

Patrząc na wykres ropy technicznie, sytuacja pozostaje bez większych zmian, kluczowy pozostaje opór przy 28$ za baryłkę. Dopóki nie zostanie on wybity, nie ma mowy o większej korekcie wzrostowej. Warto jednak zaznaczyć, że dzisiejsze dane i jutrzejsze spotkanie OPEC powinny przełożyć się na większą zmienność. Obecna sytuacja determinuje podejście do rynku i to, jak handlować ropą naftową.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI odbija od oporu przy 28$

Cena złota pozostaje w trendzie wzrostowym

Cena złota zakończyła wczorajszą sesję pod kreską. Niemniej pomimo cofnięcia, trend pozostaje wzrostowy. Aktualnie notowania odbijają się na wysokości poziomu 1644$, który wynika z sekwencji – wypadają tutaj ostatnie lokalne szczyty. Dopóki rynek znajduje się powyżej, scenariuszem bazowym jest ruch w kierunku północnym.

W przypadku kontynuacji wzrostów, celem dla strony kupującej wciąż jest atak na tegoroczne maksima przy poziomie 1700$ za uncję. Niemniej gdyby doszło do cofnięcia poniżej, wciąż kluczową podporą dla kupujących jest strefa przy 1555$.

Wykres złota
Złoto broni wsparcia, interwał D1

Cena srebra (XAG/USD) w górę zgodnie z założeniami

Cena srebra zgodnie z założeniami kontynuuje wzrosty. Ruch w górę przyspieszył po wybiciu i przetestowaniu od drugiej strony kluczowego oporu, który wynikał z okrągłego poziomu 14$ oraz górnego ograniczenia układu Overbalance. We ostatniej analizie wskazaliśmy na taki scenariusz. Aktualnie bazowym scenariuszem jest dalszy ruch w górę. Najbliższy opór może stanowić mierzeni 50% Fibonacciego, które grupuje się z wcześniejszymi reakcjami ceny. Z kolei najbliższe wsparcie wynika z kolei z biegunowości mierzenia 38,2%.

Wykres srebra
Srebro kontynuuje zwyżkę, interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here