Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W środę  złoto kontynuuje ruch w górę. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1340$, co oznacza wzrosty na ponad 0,5%. Silver znajduje się dziś 0,3% na plusie. Aktualnie jego cena wynosi 14,79$. Z kolei ropa WTI notuje ponad 3,5% wzrost, a to za sprawą wydarzeń geopolitycznych. W kluczowym dla transportu ropy naftowej miejscu doszło do ataku na dwa tankowce. W środę za jedną baryłkę WTI zapłacimy blisko 53$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy (OIL WTI) w górę po atakach na tankowce

Cena ropy zgodnie z oczekiwaniami dotarła do minimów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Ruch wzrostowy, jaki możemy dziś obserwować jest konsekwencją ataków na tankowce w Zatoce Omańskiej. Może to mieć dalsze konsekwencje geopolityczne. Ropa rośnie ponad 3% i na wykresie mamy do czynienia z formacją podwójnego dna. Niewykluczone są wzrosty w kierunku oporu przy 54,6$.

Wykres ropy naftowej 13 czerwca 2019

Złoto wraca do wzrostów. XAU/USD odbija od strefy wsparcia

Cena złota odbija od wskazywanego w poprzednich analizach wsparcia przy 1232,5$. Ruch w górę jest kontynuowany, jeżeli pozytywny sentyment się utrzyma, niewykluczony jest ponowny atak na tegoroczne maksima, które wypadają przy 1345,2$. Tendencja jest wyraźnie wzrostowa, nawet gdyby doszło do wykonania większej korekty, to cały czas należy pamiętać jeszcze o wsparciu przy 1314,5$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1. Dopiero jego zanegowanie może zmienić scenariusz na spadkowy.

Zobacz także: Euro najtańsze w 2019 roku, kurs wynosi 4,2540. EUR/PLN kontynuuje spadki

Wykres złota XAUUSD 13 czerwca 2019

Cena srebra (XAG/USD) pomiędzy wsparciem, a oporem

Cena srebra ponownie kieruje się w stronę oporu przy 15$. Scenariusze wyznaczone wczoraj pozostają aktualne. W tej chwili trzeba poczekać na wyjaśnienie sytuacji, niewykluczona jest konsolidacja pomiędzy poziomem 15$, a 14,56$.Dopiero wybicie w jedną ze storn, powinno dać sygnał do większego ruchu trendowego.

Wykres srebra 13 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here