Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W środę złoto znajduje się na niewielkim minusie, jednak na razie nie ma powodów do obaw, tendencja jest wzrostowa i wybicie nowych tegorocznych szczytów, wydaje się kwestią czasu. W środę po godzinie 15:00 za jedną uncję trzeba płacić 1346,8$, co oznacza spadki na niecałe 0,3%. Srebro, podobnie jak złoto, nieznacznie traci, dziś jest to ruch na -0,24% Aktualnie jego cena wynosi 14,95$. W przypadku ropy WTI, możemy również obserwować ruch w kierunku południowym. Dziś ropa traci ponad 0,3%, jednak to nic w stosunku do wczorajszych wzrostów, które wyniosły ponad 3,5%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy w górę (OIL WTI)

Cena ropy wyraźnie broni ostatnich minimów. Wczorajsza sesja zakończyła się na ponad 3,5% plusie. W konsekwencji dynamicznego ruchu wzrostowego, możemy mówić o formacji podwójnego dna. Sygnał wzrostowy pojawi się jednak dopiero w momencie pokonania kluczowego oporu. Mowa tutaj o górnym ograniczeniu układu Overbalance, które pokrywa się z klasyczną strefą oporową przy 54,60$.

Kurs ropy naftowej WTI 19 czerwca 2019

Cena złota w drodze na nowe szczyty

Cena złota lokalnie konsoliduje. Ostatnio cena odbiła przed wsparciem, nie dając sygnału do kupna. Jednak cały czas możliwy jest scenariusz z korektą prostą ABCD. Pierwsze wsparcie wynika więc z geometrii na korekcie prostej, a drugie z szerokiego układu Overbalance. Cały czas znajdujemy się w trendzie wzrostowym, dlatego też należy brać pod uwagę, że równie dobrze ruch w górę może się odbyć bez wykonywania głębszej korekty. Poziom 1323$ pozostaje kluczowym wsparciem, dopiero jego zanegowanie mogłoby doprowadzić do większych spadków.

Zobacz także: Kurs euro w górę, w środę kurs wynosi 4,2625. EUR/PLN z szansą na odbicie?

Kurs złota AUUSD 19 czerwca 2019

Cena srebra (XAG/USD) pomiędzy wsparciem, a oporem

Cena srebra wciąż konsoliduje pomiędzy wsparciem a oporem. Rynek ma wyraźny problem z pokonaniem oporu przy 14,95$. co może w konsekwencji doprowadzić do kolejnego zejścia do wsparcia przy 14,56$. Dopóki jeden poziomów nie zostanie wybity, cena srebra może poruszać się w konsolidacji. Czekamy cierpliwie na wybicie.

Kurs srebra 19 czerwca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here