Naga MarketsRynki akcji w Azji kontynuowały bezkierunkowy handel, gdyż inwestorzy ostrożnie podchodzą do mieszanych sygnałów z Wall Street i oczekują na wskazówki z raportu rynku pracy USA.

Inwestorzy ostrożnie podchodzą do mieszanych sygnałów z Wall Street

Rynek FX podtrzymuje apetyt na ryzyko przy słabości USD i z umocnieniem AUD, NZD i NOK. Ceny ropy naftowej rosną.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeksy giełd azjatyckich mierzą w drugi wzrostowy tydzień z rzędu, jednak ostatnie dwie sesje przebiegają pod znakiem wyhamowania rajdu i poszukiwania świeżego katalizatora.

Czwartkowa sesja na Wall Strett nie wyklarowała sytuacji, gdyż S&P500 spadł o 0,34 proc., choć Dow Jones zdołał zyskać 0,05 proc. Dziś jednak futures na S&P500 odbija o 0,5 proc.
Na ostatniej sesji tygodnia rynki azjatyckie wysyłają mieszane sygnały. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,2 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1,5 proc.

Na rynku walutowym utrzymuje się klimat risk-on. Tracą USD, JPY i CHF, a zyskują AUD, NZD i NOK. EUR/USD ciągnie do 1,1370, GBP/USD podchodzi do 1,2640. EUR/PLN pozostaje blisko 4,43.

Ropa naftowa realizuje umiarkowany wzrost o prawie 1 proc. (Brent 40,1 USD/b, WTI 37,35 USD/b). OPEC+ wstępnie zaplanowało posiedzenie na jutro na 14:00 I 16:00 po tym, jak Irak i inne państwa zobowiązały się do lepszego wypełniana nałożonych obowiązków ograniczenia wydobycia.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto zobaczyć również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here