Naga Markets
Cena ropy w górę, baryłka WTI niemal po 41$, złoto i srebro pod kreską. Czwartek 15 października
Cena ropy, złota i srebra

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować wyraźne próbę odrabiania strat na rynku złota i srebra. Złoto po raz kolejny odbiło się od bariery przy 1915$, a srebro cofnęło poniżej 24,40$. Z kolei na ropie naftowej doszło do odbicia po poniedziałkowych spadkach. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Patrząc technicznie na wykres ropy WTI, notowania zgodnie z oczekiwaniami wybroniły wsparcie przy 39,30$ i znalazły się wczoraj blisko ostatnich lokalnych maksimów. Najbliższym oporem powinna być strefa przy 41,7$. Dopiero zejście poniżej wspomnianego wcześniej poziomu 39,3$, większa wyprzedaż może mieć miejsce. Wcześniej wsparcie powinna także stanowić linia poprowadzona po ostatnich minimach.Wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Wczoraj mogliśmy obserwować próbę wzrostów na rynku złota i srebra. Ostatnia przecena na złocie wyhamowała na wysokości wsparcia wynikającego z geometrii 1:1, jednak kupujący nie byli w stanie utrzymać kierunku i w rejonach oporu przy 1915$ przewagę przejęli sprzedający. Aktualnie niewykluczony jest więc ponowny testu geometrii.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Kurs dolara australijskiego pod kreską, RBA zdecyduje się na cięcia stóp procentowych?

Cena srebra (XAG/USD)

Na srebrze również obserwowaliśmy wczoraj nieudolną próbę wzrostów. Notowania przez chwilę znalazły się powyżej strefy przy 24,4$, jednak szybko wróciły poniżej. Poziom 23,88$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1 powinien więc stanowić wsparcie również na dzisiejszej sesji. Jeżeli notowania zanegują geometrię, kolejne wsparcie znajduje się przy 23,30$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here