Naga MarketsCena ropy w dół w środę. Zaskakujący wzrost zapasów ropy zdaniem APICena ropy naftowej WTI w środę rano osuwa się w dół do okolic 67 dol. za baryłkę, po tym jak na początku tygodnia runęła w dół wskutek informacji o finalnym porozumieniu w szeregach OPEC+. Obawy o kontynuację rajdu notowań surowca wzbudzają informację o rozprzestrzenianiu się wariantu koronawirusa Delta, który obecnie odpowiada już za 83% wszystkich sekwencjonowanych przypadków COVID w USA.

Ropa WTI w kilkunastoprocentowej korekcie

Cena ropy WTI  notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w porannej części środowej sesji spada o 0,33% do 66,96 dol. za baryłkę, tracąc część zwyżki wypracowanej we wtorek. Niemniej, obecne poziomy i tak należy nazwać okolicami półtoramiesięcznych minimów, po tym gdy kurs surowca zanurkował w poniedziałek o ponad 7%.Była to największa jednodniowa przecena od września 2020 roku, a należy pamiętać, że jeszcze dwa tygodnie temu ropa była chwilowo najdroższa od 2014 roku, gdy w trakcie jednej z sesji cena za baryłkę wystrzeliła w górę do niemal 77 dol.

Cena ropy w dół w środę. Zaskakujący wzrost zapasów ropy zdaniem API
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa Brent w środę rano zyskuje 0,57% i drożeje do 69,02 dol. za baryłkę, po wtorkowej sesji, która zapewniła dalszą przecenę po silnych poniedziałkowych spadkach.

Nieco konsternacji na rynkach wywołała informacja o spodziewanym przez American Petroleum Institute wzroście poziomu zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych w zeszłym tygodniu. Jak wynika z szacunków branżowej agencji, zwiększyły się one o 806 tys. baryłek, co byłoby pierwszym dodatnim odczytem tego wskaźnika od maja, po 8 kolejnych tygodniach mocnych spadków.

Na oficjalne rządowe dane od Energy Information Administration poczekać należ do środy wieczorem, ale już teraz znamy prognozy analityków, którzy przeciętnie spodziewają się skurczenia się rezerw o ponad 4 mln baryłek.

Zobacz również: WIG20 zaliczył najgorszą sesję na GPW od pół roku. Michał Palaczyk (Squaber) komentuje

Sytuacja pandemiczna zaostrza się i może sugerować pojawienie się kolejnej fali zachorowań tej jesieni. Obecnie, w Stanach Zjednoczonych aż 83% sekwencjonowanych przypadków COVID-19 jest wynikiem zakażenia wariantem Delta koronawirusa, jak wynika z danych zaprezentowanych przez rządową agencję. Jeszcze na początku miesiąca było to zaledwie 50%.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W ostatnich dniach Wielkiej Brytanii notowana jest największa dzienna liczba nowych przypadków od stycznia, jednak warto zaznaczyć, że liczba zgonów jest na niskim poziomie, co może wskazywać na powodzenie programu szczepień. W związku z tym, brytyjski rząd zdecydował się na podtrzymanie planu otwarcia gospodarki i od poniedziałku 19 lipca Brytyjczycy mogą cieszyć się powrotem do normalności.

Niemniej, pandemia w ujęciu globalnym nie ma się ku końcowi, a rekordowa liczba zachorowań obserwowana jest m.in. w Korei Południowej, Tajlandii czy Indonezji. Nowe ograniczenia wprowadzone zostaną od czwartku w Singapurze, a stan wyjątkowy trwa w Tokio do niemal końca sierpnia, gdzie już za tydzień rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie.

Negatywny wpływ wariantu Delta na perspektywy otwarcia gospodarek z pewnością odbił się na nastrojach na rynkach, gdy spojrzymy na surowce w sposób ogólny, ale najszczególniej miało to miejsce na rynku ropy. Wciąż, oczekujemy, że popyt na ropę nadal będzie pozostawał dość solidny. Oczekujemy także, że będzie się odbudowywał. – stwierdził Wayne Gordon z banku inwestycyjnego UBS.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here