Naga MarketsCena ropy w dół w piątek, od poniedziałku OPEC+ zwiększy podażCena ropy naftowej WTI w piątek rano spada osuwa się do poziomów poniżej 73,50 dol. za baryłkę, po wzrostowej czwartkowej sesji. Niemniej, notowania surowca z uwagi na piątkową zniżkę obecnie zaniżają bilans lipca do ujemnego zakresu, co przerwałoby serię trzech wzrostowych miesięcy z rzędu.

Ropa naftowa w dół w piątek

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w ostatniej sesji lipca, czyli w piątek, osuwają się o 0,26% w dół do 73,44 dol. za baryłkę. Jeśli ten poziom zostałby utrzymany, to notowania surowca zakończą miesiąc na minusie.Tymczasem, ropa Brent tanieje w piątek o ponad 1% do 75 dol. za baryłkę. Byczym sygnałem dla rynku jest backwardation, czyli sytuacja w której kontrakty o krótszym terminie wygasania są droższe niż te od odleglejszej.

Cena ropy w dół w piątek, od poniedziałku OPEC+ zwiększy podaż
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Niezmiennie, jednym z kluczowych czynników na rynku ropy jest kwestia pandemii, a rozprzestrzenianie się wirusa Delta spowodowało powstanie wielu nowych ognisk COVID. Sytuacja prezentuje się poważnie w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie w krajach takich jak Tajlandia czy Indonezja notowana jest rekordowa liczba przypadków. Pandemia nasiliła się także w krajach Ameryki Południowej, m.in. w Kolumbii czy Ekwadorze.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wpływ wirusa na ceny ropy pozostanie marginalny dopóki gospodarki rozwinięte ulokowane na północnej półkuli, w których ludność jest w dużej mierze zaszczepiona, pozostaną na drodze do odbudowy. – stwierdził Jeffrey Halley, analityk OANDA.

Już w poniedziałek OPEC+ zwiększy podaż ropy o 400 tys. baryłek dziennie zgodnie z ustaleniami zatwierdzonymi w połowie miesiąca po serii trudnych negocjacji, które wprowadziły sporo niepokoju na rynku surowca. Większość prognostów spodziewa się, że dodatkowa podaż ropy nie wpłynie na ceny na globalnych rynkach, a rynek będzie w stanie ją zaabsorbować.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here