Naga MarketsCena ropy w dół już trzeci dzień z rzędu, zatrzymała się na kluczowym wsparciuCena ropy naftowej WTI spada już trzecią sesję z rzędu, po tym jak na początku poniedziałkowej sesja wzrosła tymczasowo do okolic 68 dol. za baryłkę czyli niemal dwuletnich maksimów. Rynek w niepewności oczekuje na cotygodniowy odczyt zmiany poziomów rezerw surowca w Stanach Zjednoczonych przez rządową agencję EIA.

  • Ataki jemeńskich terrorystów mogły nie mieć większego wpływu na pracę saudyjskiego przemysłu naftowego
  • Według szacunków API zapasy ropy w USA zwiększyły się o ponad 12 mln baryłek
  • To znacznie więcej niż przewidywali analitycy

Ropa w dół o 4,5% od początku tygodnia

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w środę rano opada do 63,70 dol. za baryłkę, tracąc część zwyżki wypracowanej w zeszłym tygodniu. To już trzecia spadkowa sesja z rzędu, a łączny zakres przeceny od poniedziałkowego otwarcia to 4,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy w dół już trzeci dzień z rzędu, zatrzymała się na kluczowym wsparciu
Notowania ceny ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Jednocześnie 63,70 dol. jest poziomem wsparcia, które może powstrzymać notowania przed dalszym spadkami. Jego ewentualne pokonanie może oznaczać cofnięcie rajdu do zakresu 62 – 62,50 dol.

Tymczasem, ropa naftowa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE nieznacznie odbija w górę o 0,30% do 67,36 dol. za baryłkę. Tu również rynek sprowadził notowania do wsparcia, które na ten moment zatrzymało kurs przed dalszą zniżką.

Cena ropy w dół już trzeci dzień z rzędu, zatrzymała się na kluczowym wsparciu
Notowania ropy Brent. Źródło: tradingview.com

Rynek ropy zdaje się odreagowywać bardzo silne wzrosty z ostatnich 4 miesięcy. W lutym rynek zyskiwał na fali ograniczeń wydobycia przez OPEC+, a także dodatkowo przez Arabię Saudyjską. W drugiej części miesiąca, dodatkowo podaż ograniczyły wydarzenia z Teksasu.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na początku marca wsparciem okazały się decyzje OPEC+ o podtrzymaniu redukcji także w kwietniu, a także informacje o atakach jemeńskiego ruchu Huti na saudyjską infrastrukturę naftową. Jednak, jak się okazuje ataki te mogły nie mieć wpływu na produkcję.

Jak podała we wtorek agencja branżowa American Petroleum Institute, zapasy ropy naftowej w USA w zeszłym tygodniu wzrosły o aż 12,8 mln baryłek, podczas gdy analitycy spodziewali się przeciętnie ich skurczenia o 833 tys. baryłek. Oficjalne dane od EIA zostaną zaprezentowane w środę.

Zobacz również: Jak handlować ropą naftową w Plus500?

Obecny poziom cen ropy WTI jest wysoko ponad poziom potrzebny do znacznego zwiększenia produkcji ropy w Stanach Zjednoczonych, który według wyliczeń Rezerwy Federalnej w Dallas oraz Kansas City wynosi około 56 dol. – stwierdzili analitycy EFG.

Im dłużej pozostaje on powyżej tej granicy, tym większa zachęta dla amerykańskich i innych niezrzeszonych w OPEC+ producentów do zwiększenia wydobycia. – dodali.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here