Naga MarketsCena ropy WTI utknęła poniżej poziomu 41 USD za baryłkę, gdy raport branżowy zasygnalizował niespodziewany wzrost zapasów czarnego surowca w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie rośnie niepokój wynikający z zagrożenia dla stabilności popytu ze strony rosnących infekcji COVID-19. Ropa WTI konsoliduje piąty tydzień z rzędu w okolicach lokalnych maksimów nie mogąc przeforsować ważnego oporu 42,22 USD/brk.

  • Zasoby w Cushing wzrosły po raz pierwszy od początku maja
  • Powrót skali pandemii obciąży popyt na ropę
  • ZEA planuje zwiększyć produkcję o 300 tys. brk. dziennie
  • Cena WTI może spaść poniżej 40 USD/brk. w tle obaw o COVID-19

Ropa naftowa: Oczy inwestorów skierowane w stronę rządowych odczytów zapasów

Amerykański instytut naftowy podał, że zapasy wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,05 miliona baryłek, a według nieoficjalnych doniesień zasoby w Cushing (największy magazyn w USA) wzrosły po raz pierwszy od początku maja. Oficjalne dane są zaplanowane na środę na godzinę 16:30. Tymczasem wirus ustanowił rekordy w Stanach Zjednoczonych, a codzienne zachorowania w Teksasie, ilość śmierci w Arizonie i hospitalizacje w Kalifornii osiągnęły nowe szczyty.

Wzrost cen ropy naftowej po spadku poniżej zera w kwietniu utknął w martwym punkcie wraz z rosnącą ilością zachorowań. Powrót skali pandemii do szczytów może doprowadzić do ponownego wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, zwiększając obawy co do stabilności popytu. Z kolei OPEC+ ma nadzieję na złagodzenie historycznych cięć podaży w przyszłym miesiącu, a Reuters donosi, że Zjednoczone Emiraty Arabski planują w sierpniu zwiększyć eksport ropy aż o 300 000 baryłek dziennie.

Zapasy benzyny w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 1,83 miliona baryłek, podał instytut API we wtorek. Oczekuje się, że Urząd Informacji Energetycznej poinformuje, że zapasy paliwa silnikowego wzrosły o 550 000 baryłek, podczas gdy krajowe zapasy ropy spadły o 3,25 miliona, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Bloomberga.

W najbliższym czasie możemy zaobserwować, że WTI ponownie spadnie poniżej 40 USD za baryłkę, zwłaszcza jeśli nadal będą się pojawiać obawy o wzrost liczby przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. Rynek będzie uważnie obserwował odczyty zapasów benzyny, a także sytuację z popytem – powiedział Warren Patterson, szef strategii towarowej w ING Banku w Singapurze.

Ropa WTI konsoliduje w oczekiwaniu na dane z USA

Notowania ropy naftowej typu WTI charakteryzują się wyjątkowo niską zmiennością w ostatnich sesjach oscylując w granicach wąskiej konsolidacji cenowej 40-41 USD/brk. Inwestorzy oczekują na odczyt danych o zapasach o godzinie 16:30, co może przywrócić zmienność cenową. Kluczowym oporem pozostaje poziom 42,22 USD i dopiero jego przebicie może wykreować silny impuls wzrostowy. Z drugiej strony spadek poniżej okrągłego poziomu 40 USD wyhamuje presję kupujących.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here