Naga MarketsCena ropy testowała półroczne maksima. Co dalej? Komentuje D. Sierakowska (DM BOŚ)Ropie WTI nie udało się pokonać poziomu 44 dolarów za baryłkę pomimo lepszych odczytów zapasów ropy naftowej. Rynek spodziewał się spadku o 3,4 mln baryłek, podczas gdy ostateczny odczyt środowy wskazał deprecjację o 1,3 mln baryłek więcej. Czego należy spodziewać się po czarnym złocie w najbliższym czasie? O tym Krzysztof Kamiński rozmawia z Dorotą Sierakowską, analitykiem surowcowym Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska.

  • W trakcie czwartkowej sesji notowania ropy WTI tracą niemal 1% i odbijają od półrocznych maksimów, testując poziom 43 dolarów za baryłkę
  • Ropa brent traci natomiast 0,9%i powraca poniżej 46 dolarów za baryłkę
  • Sztorm w Zatoce Meksykańskiej doprowadził do spadku wydobycia w regionie o 84%

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs ropy naftowej brent i WTI będzie tracił impet?

Bieżący tydzień na rynku czarnego złota przyniósł test nowych, lokalnych maksimów i poziomów nieobserwowanych od początku marca. Co prawda od początku roku czarne złoto nadal znajduje się na sporym minusie, jednak korekta wzrostowa cały czas (powolnie) się poszerza. Inwestorzy zaczęli zadawać jednak pytanie, czy surowiec nie traci impetu aprecjacyjnego.

Ostatnie dni na rynku ropy naftowej upływały pod znakiem przygotowywania się amerykańskiego sektora naftowego na uderzenie huraganu Laura i tropikalnej burzy Marco. Laura z dnia na dzień przybierała na sile, budząc coraz większe obawy o to, że huragan ten doprowadzi do ogromnych zniszczeń w rejonie Zatoki Meksykańskiej – komentowała Dorota Sierakowska.

Zdaniem analityk surowcowej DM BOŚ potencjalne zniszczenia, pomimo tego, że mogą byćduże, nie muszą oznaczać presji wzrostowej na notowaniach ropy.

Jeśli dłuższe przestoje pojawią się w rafineriach na południu kraju, to popyt na ropę z ich strony się zmniejszy – dodaje Sierakowska. Jak zauważa, środowy odczyt dotyczący zapasów ropy został przyćmiony przez wspomniany powyżej huragan.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here