Naga MarketsCena ropy spadnie do 43 USD, powracając na minima z 2018? Davide Biocchi (Directa)Notowania czarnego złota pokonały bardzo ważną strefę wsparcia, w związku z czym otwierają sobie drogę do dalszych spadków, w kierunku poziomu 43 dolarów za baryłkę, twierdzi Davide Biocchi reprezentujący brokera Directa. Cena ropy pokryłaby się wtedy z najniższymi poziomami od 2018 roku, z którymi w przeciągu ostatnich 4 lat rynek miał styczność zaledwie trzykrotnie.


Ropa traci od pięciu tygodni z rzędu. Notowania ropy WTI w dół o ponad 20%

Od rozrysowanych na początku 2020 roku niemal rocznych maksimów powyżej poziomu 65 dolarów za baryłkę, cena ropy (amerykańska mieszanka WTI) osuwa się piąty tydzień z rzędu i traci ponad 20%. W efekcie, w pierwszym tygodniu lutego naruszone zostało bardzo ważne wsparcie w okolicach 50 dolarów za baryłkę, które blokowało deprecjację przez niemal cały 2019 rok. W związku z tym Davide Biocchi z Directy, który jest rozmówcą Krzysztofa Kamińskiego na antenie Comparic24 twierdzi, że czarne złoto może osuwać się ponownie w kierunku 43 dolarów. Ostatni raz tak mało za baryłkę płacono pod koniec 2018 roku, a jak wspomniano we wstępie, rynek schodził tak nisko na przestrzeni ostatnich paru lat jedynie trzy razy.

– Rynek ponownie znalazł się bardzo blisko istotnego wsparcia na wysokości 50 dolarów za baryłkę, które w przeszłości wywoływało silnie popytową reakcję rynku. Tym razem może być jednak inaczej, między innymi przez problemy z dostawcą ropy z Chin, która odpowiada za 25% światowej produkcji. Jeżeli ropa WTI przebije psychologiczną barierę 50 dolarów, gracze instytucjonalni zaczną sprzedawać czarne złoto, co otworzy drogę do spadków w kierunku 43 dolarów – komentuje Davide Biocch.

Rynek ropy w tym momencie balansuje na granicy roczne wsparcia i poziomu 50 dolarów za baryłkę. Jakikolwiek silniejszy impuls w dół może być jednak katalizatorem napędzającym deprecjację, której zasięg wcale nie jest tak odległy. Szczególnie kiedy pod uwagę weźmie się fakt, że jeszcze niedawno ropa była o 15 dolarów droższa.

Cena ropy spadnie do 43 dolarów? Źródło: Tradingview.com
Cena ropy spadnie do 43 dolarów? Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here