Naga MarketsCena ropy nafotwejPunktualnie o godzinie 15:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 1,001 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał ich wzrost o 1,230 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak znacząco gorszy.

  • Zapasy ropy naftowej wzrosły w ciągu tygodnia o ponad 4 mln brk

Zapasy ropy w górę o 4,320 milionów baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 23 października 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 74,6% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 13,4 mln baryłek dziennie, czyli o 363 tys. baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 23 października 2020 r. zapasy ropy naftowej wzrosły i to aż o 4320 mln brk. Warto zwrócić uwagę, że jest to największy wzrost od drugiej połowy lipca br.

Cena ropy spadła o ponad 4 dolary 

Spoglądając na notowania West Texas Intermedaite czyli popularnej WTI zauważymy, że cena ropy osunęła się na przestrzeni ostatnich dni o ponad 4 dolary za baryłkę. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania okolic 36 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

WTI Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSaxo Bank: Lockdown i pieniądze z helikoptera
Następny artykułPolska GPW nie jest atrakcyjna dla światowych inwestorów, uważa Pawłowski z BM mBanku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here