Naga MarketsKoronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. COVID-19 zabił na całym świecie już 2 858 osób, w większości w Chinach i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do ponad 83 tys. Epidemia, która od kilku dni zbiera śmiertelne również w Europie przyczyniła się do największej deprecjacji na rynku akcji od upadku Lehmann Brothers, tj. od ponad 11 lat. Dynamiczne spadki zauważalne są również na rynku ropy naftowej.


Cena ropy spada najszybciej od grudnia 2014 r.

Cena czarnego złota spada niemal nieprzerwanie od początku roku. W tym czasie odnotowano bowiem jedynie dwa wzrostowe tygodnie. W wyniku tej deprecjacji cena ropy naftowej osunęła się o ponad 30% z 65.61 USD do 45.49 USD obecnie.

Warto zwrócić uwagę, że tylko od początku tego tygodnia cena ropy spadła o niemal 15% co jest największą tygodniową deprecjacją od grudnia 2014 roku.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że spadki te rozpoczęły się od odrzucenia technicznego oporu wyznaczonego na podstawie szczytów z kwietnia 2019 roku. Jeżeli zatem deprecjacja ta będzie kontynuowana, niewykluczone, że w najbliższym czasie cena ropy osunie się aż w okolice 43 dolarów. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliżej położony, istotny poziom wsparcia, w okolicy którego oczekiwać moglibyśmy pojawienia się większej reakcji popytowej. Jest to bowiem strefa, powyżej której cena ropy utrzymuje się nieprzerwanie od sierpnia 2018 roku.

Cena ropy naftowej WTI
WTI Weekly

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułStrategia PSV: Indeks DAX i oczekiwania na piątkową sesję handlową
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Arctic Paper – opiera się giełdowej panice
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here