Naga Marketsspadające ceny ropy naftowejRynek ropy naftowej nie może zaliczyć początku 2020 roku do udanych. W samym tylko marcu br. cena WTI osunęła się bowiem o niemal 26 USD powiększając tym samym trwającą niemal od początku roku deprecjację do ponad 46 USD. Oznacza to, że w ciagu trzech pierwszych miesięcy roku cena ropy spadła o ponad 70% osiągając w ten sposób najniższą wycenę od końcówki 2001 roku.


Cena ropy najniżej od 2001 r.

Trwające niemal od początku roku, niezwykle dynamiczne spadki sprawiły, że cena ropy WTI osunęła się aż w okolice 19 USD a więc poziomu, który po raz ostatni testowany był pod koniec 2001 roku.

Wraz z początkiem kwietnia pojawiła się tam jednak reakcja popytowa, dzięki której cena ropy wzrosła o ponad 50%. Spoglądając na poniższy wykres zauważymy jednak, że wskutek tej aprecjacji rynek dotarł jedynie w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 43 USD.

WTI Monthly

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Początek nowego tygodnia przyniósł ze sobą jednak ponowną deprecjacją cen ropy. Zarówno Brent jak i WTI otworzył się bowiem zauważalnymi lukami spadkowymi. Winne takiemu stanu rzeczy może być przełożenie planowanego na dziś spotkania grupy OPEC+.

WTI M30

– Ceny ropy rozpoczęły nowy tydzień od bardzo silnego spadku. Brent i WTI otworzyły się około 8% niżej po tym jak grupa OPEC+ przesunęła dzisiejsze spotkanie na co najmniej czwartek (9 kwietnia). Powodem opóźnienia mają być napięcia między Rosją, a Arabią Saudyjską. Niemniej od momentu otwarcia rynku cena ropy zdołała odrobić ponad połowę spadku – zauważają analitycy XTB.

Celem rozmów jest zmniejszenie produkcji o około 10 milionów baryłek dziennie, co stanowi około 10% światowej produkcji. Międzynarodowa Agencja Energii stwierdziła jednak w piątek, że nawet najgłębsze cięcia wydobycia w historii branży nie wystarczą do ustabilizowania rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolska GPW oraz kurs złotego w górę dzięki… cenie ropy?
Następny artykułKurs euro (EURPLN) po 4,55 zł, polski złoty próbuje odrabiać straty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here