Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaCena ropy naftowej wzrosła w minionym tygodniu do ponad 42 dolarów za baryłkę, co było najwyższym poziomem od pierwszej połowy marca. Biorąc jednak pod uwagę, że był to niezwykle istotny opór, w jego okolicy pojawiła się reakcja podażowa. Wraz z początkiem nowego tygodnia również obserwujemy deprecjację czarnego złota.

  • Rynek ropy obawia się wzrostu wydobycia 
  • Cena ropy spada po przetestowaniu istotnego oporu

Konflikt miedzy USA i Chinami narasta

Spadek cen ropy naftowej odzwiercielda pogarszające się stosunki między Waszyngtonem i Pekinem oraz perspektywę większej podaży w stosunku do słabnącego dolara.

Po tym jak amerykanie zmusili Chiny do przymusowego zamknięcia swojego konsulatu w Houston, chińskie władze przejęły konsulat USA w Chengdu. Załamanie się stosunków między dwoma największymi gospodarkami świata grozi komplikacją globalnego ożywienia gospodarczego po koronaawirusie.

Obawy te podsyca także dynamika rozprzestrzeniania się koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Mimo to, istnieją jednak pewne dowody na to, że gwałtowny wzrost pandemii w USA może wkrótce zacząć ustępować. Zgłoszone przypadki i ofiary śmiertelne spadły w wielu najbardziej dotkniętych stanach, w tym na Florydzie, w Kalifornii i Teksasie, a liczba ofiar śmiertelnych po raz pierwszy od czterech dni spadła poniżej 1000.

Dalszym wzrostom notowań ropy ciąży jednak widmo zwiększenia wydobycia przez OPEC+. Nadpodaż surowca przy wciąż ograniczonym popycie z pewnością nie przyczyni się do wzrostu jego cen na światowych rynkach. Istnieją również dowody na to, że produkcja ropy naftowej w Ameryce Północnej może zacząć się zwiększać. W tygodniu kończącym się 17 lipca odnotowano bowiem pierwszy od marca br. wzrost wydobycia w USA, a dane Baker Hughes Co. opublikowane w piątek pokazały pierwszy od czterech miesięcy wzrost ilości wiertni na amerykańskich polach naftowych.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Cena ropy odbija od wsparcia

Spoglądając na notowania West Texas Intermedaite czyli popularnej WTI zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu, gdzie już pod koniec minionego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Wraz z początkiem nowego tygodnia również obserwujemy spadki.

WTI Weekly

Na interwale 4-godzinowym zauważymy, że rynek testuje obecnie linię tendencji wzrostowej. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć mogę do dalszej wyprzedaży na rynku ropy naftowej.

WTI H4

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 traci w poniedziałek 0,1%. KGHM liderem wzrostów (+3,2%)
Następny artykułGrupa PKN Orlen sprzedała 1,56 mln ton asfaltów w 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here