Naga MarketsCena ropy spada trzeci dzień z rzędu w kierunku 40 dol. za baryłkęNotowania ropy naftowej Crude kontynuują spadki w kierunku 40 dol. za baryłkę z uwagi na niesłabnące obawy związane z rozwojem pandemii Covid-19, która już od kilku miesięcy spędza sen z powiek uczestnikom rynku ropy.

  • Cena za ropę Crude na NYMEX obecnie oscyluje w okolicach 40,50 dol. bbl
  • Natomiast Brent spada z okolic 44 dol. za baryłkę do poziomów blisko 43 dol. bbl
  • Obecne sentymenty na rynku ropy to przede wszystkim perspektywy związane z COVID-19, przyszłość redukcji OPEC+, zwiększenie eksportu przez Rosję oraz sprzedaż chińskich zapasów.

Ropa spada już 3. sesję z rzędu

Ropa naftowa Crude obniża notowania w kontraktach terminowych na NYMEX już 3 dzień z rzędu, na ten moment spadając w sesji 20 lipca o 0,66% do 40,48; choć przez moment było to nawet 40,38 dol. Załamanie kursu ropy rozpoczęło się w czwartek 16 lipca, po dobrej środowej sesji zamykającej dzień z ceną 41,20 dol., która była najwyższą ceną zanotowaną od 6 marca 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa naftowa kontynuuje spadek w kierunku 40 dol. za baryłkę
Notowania ropy Crude na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Kurs ropy Brent na ICE Futures Europe zachowywał się podobnie. Miejscowy szczyt na 43,79 dol. za baryłkę osiągnięty w środę 15 lipca był najwyższym notowaniem od 6 marca, pomijając wartość intraday z 23 czerwca na 43,93 dol. bbl. Obecnie kontrakty terminowe na ropę Brent są na poziomie 43,14 dol. za baryłkę.

Ropa naftowa kontynuuje spadek w kierunku 40 dol. za baryłkę
Notowania ropy Brent na ICE Futures Europe. Źródło: tradingview.com

Zasadniczym powodem osunięcia się notowań ropy naftowej są obawy związane z rozwojem pandemii COVID-19, perspektywą kolejnych lockdownów i w rezultacie prawdopodobnych szoków dla rynku wywołanych spadkiem popytu na paliwa.

Stany Zjednoczone już niedługo przebiją 4 mln przypadków choroby. Dzienna ilość nowych przypadków COVID-19 w USA zbliża się już do 70 tys., podczas gdy na początku czerwca było to “jedynie” 20 tys. Nowym ogniskiem choroby jest Kalifornia, a szczególnie metropolia Los Angeles.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Rosja chce redukować eksport czarnego złota

Tymczasem, Rosja planuje wydłużyć redukcję eksportu ropy naftowej na sierpień utrzymując poziomy z lipca. To ważna informacja dla rynku ropy biorąc pod uwagę, że Rosja jest drugim największym eksporterem ropy na świecie. Jest także na 3. miejscu pod względem łącznego wydobycia ropy.

Redukcję eksportu przez Rosję potwierdzają słowa ministra energii Aleksandra Nowaka, który zapowiedział, że zwiększenie produkcji ropy naftowej w sierpniu będzie wykorzystane do zaspokojenia wewnętrznego popytu.

Wracając do sytuacji w Stanach Zjednoczonych, w ostatnim tygodniu padł rekord dotyczący łącznej liczby amerykańskich zamkniętych lokacji wiertniczych zwiastując trudną sytuację spółek naftowych.

Na rynek ropy trafia także pewna część zapasów z przepełnionych chińskich rezerw – traderzy chcą wykorzystać możliwość taniego zakupu surowca z myślą o odsprzedaży na rynkach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here