Naga MarketsWięcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plCena ropy naftowej WTI w czwartek spada już trzecią sesję z rzędu zmierzając w kierunku 62 dol. za baryłkę, które jeszcze w środę testowane były przez kurs. Rynek stara się wyważyć negatywne informacje płynące z azjatyckiej gospodarki oraz te pozytywne o odbudowie gospodarczej w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

  • Pandemia nadal jest istotnym problemem w Indiach
  • Sytuacja epidemiczna pogorszyła się także w innych azjatyckich krajach, m.in. Tajwanie i Singapurze
  • Rozmowy między USA oraz Iranem doprowadziły do progresu w sporze o irański program nuklearny
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ropa tanieje trzecią sesję z rzędu

Cena ropy WTI w czwartek przed południem spada o 1,69% do 62,28 dol. za baryłkę, przez co zakres zniżki w tym tygodniu to już 4,7%. Trzy spadkowe sesje z rzędu spowodowały sytuację, w której kurs surowca notuje najgorszy tydzień od połowy marca.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

https://i2.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/r/RHyhIi9R.png?resize=696%2C342&ssl=1
Notowania ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE w czwartek tanieje o 1,6% do 65,60 dol. za baryłkę.

Zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych zwiększyły się o 1,3 mln baryłek w zeszłym tygodniu, jak wynika z oficjalnych rządowych danych zaprezentowanych przez Energy Information Administration. Analitycy ankietowani przez Reutersa przeciętnie spodziewali się ich wzrostu o 1,6 mln baryłek.

Zatem, choć mamy do czynienia ze wzrostem poziomu rezerw, co rzecz jasna powinno być odebrane jako wskazówka co do wyhamowującego popytu, to nie powinien on być interpretowany negatywnie. Szczególnie, że zapasy paliw spadły o 2 mln baryłek, względem przewidywań analityków o zaledwie 886 tys. baryłkach.

Zobacz również: Elon Musk twórcą Bitcoina? Ponad połowa Australijczyków właśnie tak uważa

Jak podaje Reuters, Iran oraz USA są bliżej porozumienia w kwestii irańskiego programu nuklearnego z uwagi na progres w rozmowach jaki dokonał się w ostatnich dniach. Potencjalne zniesienie sankcji przez USA oznaczałoby zwiększenie podaży ropy na rynki, zatem informacja wywołała negatywną presję na cenach ropy.

invest

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Pandemia w Indiach nadal jest istotnym problemem. Kraj ten miał być motorem napędowym odbudowy azjatyckiej gospodarki po pandemicznym kryzysie, jednak od kilku tygodni Indie mierzą się z nasileniem epidemii.

Około 2/3 osób w tym kraju poddawanych testowi na obecność wirusa uzyskuje wynik pozytywny, co sugeruje, że prezentowane statystyki są niższe niż faktyczna liczba przypadków COVID-19. Niemniej, można mówić o pewnej poprawie sytuacji, bowiem w ostatnich dniach nowa dzienna liczba zachorowań spadła do około 270 tys. osób.

W środę opublikowane zostały minutki z kwietniowego spotkania Rezerwy Federalnej, jednak zasadniczo postawa amerykańskiego banku centralnego wobec inflacji oraz ewentualnego podnoszenia stóp procentowych nie uległa zmianie i obecnie prowadzona retoryka nie uległa zmianie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje | gpw | ropa wti prognozy | notowania ropy naftowej | pkn orlen akcję | kurs pge | lpp notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here