Naga MarketsCena ropy spada po uzgodnieniach OPEC+. Rośnie nadzieja na wzrost popytu w USAPodpisane wczoraj porozumienie OPEC+ ogranicza cięcia produkcji ropy naftowej od sierpnia. Notowania kontraktów terminowych na ropę WTI reagują dziś spadkiem, który ograniczają dane z USA, gdzie zapasy w zeszłym tygodniu spadły ponad trzykrotnie bardziej niż prognozowali analitycy dając nadzieje na wzrosty popytu.

  • Kartel OPEC wraz z sojusznikami ograniczy cięcia produkcji ropy
  • Zapasy surowca w USA spadają znacznie bardziej niż się spodziewano
  • Cena ropy WTI porusza się w okolicach 40 USD za baryłkę

OPEC+ zmniejsza ograniczenia produkcji

Kartel OPEC wraz z sojusznikami tworzący tzw. OPEC+ zaaprobował wczoraj ograniczenie cięć wydobycia ropy naftowej od sierpnia br. Produkcja będzie wtedy zmniejszona o 7,7 mln baryłek dziennie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Powyższa informacja nie sprzyja wzrostowi notowań ropy, jednakże spadki zahamowały trochę dane o zapasach czarnego złota w USA. Jak poinformowała EIA, w zeszłym tygodniu krajowe zapasy ropy spadły o prawie 7,5 mln brk. Konsensus zakładał natomiast znacznie mniejszy spadek zapasów, jedynie o 2,1 mln brk.

Oficjalne porozumienie OPEC+ mówi o zmniejszeniu produkcji ropy od sierpnia o 7,7 mln brk dziennie. Jednakże, jeszcze przez 2 miesiące, w sierpniu i wrześniu wydobycie będzie ograniczone o 8,1 – 8,3 mln brk/dziennie z uwagi na nadprodukcję niektórych krajów kartelu z początku roku, powiedział saudyjski minister energetyki, książę Abdulaziz bin Salman.

Cena ropy w dół o niemal 1,2 proc.

Notowania kontraktów terminowych na ropę naftową WTI zakończyły wczorajszą sesję ponad 2-procentowym wzrostem na poziomie najwyższym od 4 miesięcy. Dziś natomiast jesteśmy świadkami spadków o około 1,2 proc.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Cena kontraktów terminowych na ropę WTI – wykres dzienny

Analitycy sugerują, że ceny ropy pozostaną ograniczone i w nadchodzących miesiącach będą oscylowały w okolicach 40 USD za baryłkę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here