Naga MarketsCena ropy rośnie wraz z optymizmem na szczepionki i popytem w AzjiKolejne kraje zatwierdzają szczepionkę przeciw Covid-19, a prognozy popytu na czarno złoto rosną. Zyskuje na tym cena ropy naftowej. Jednocześnie, ignorowany jest gwałtowny wzrost zapasów ropy w USA. Notowania WTI naruszyły wczorajsze maksima.

  • Widać silne oznaki popytu na ropę w Azji
  • Czarne złoto zyskuje na fali pozytywnych informacji o szczepionkach
  • Kluczowy opór dla ropy WTI znajduje się w okolicach 48 USD/brk

Popyt na ropę przy wzroście zapasów w USA

W Azji wciąż widać oznaki silnego popytu, a chińskie rafinerie przejmują ropę z tak odległych miejsc, jak Morze Północne. Firma Indian Oil Corp., która w ostatnich dniach starała się kupować towary na miejscu, twierdzi, że konsumpcja produktów naftowych w kraju prawie wróciła do normy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnio szczepionka przeciw Covid-19 zatwierdzona została w Kanadzie. Z kolei w Chicago mają być oferowane bezpłatne szczepienia w przyszłym roku dla każdej dorosłej osoby. Pozytywne informacje przekonały traderów do zepchnięcia na dalszy plan publikacji EIA o drugim największym w historii wzroście zapasów ropy w USA.

– Puls na rynkach ropy naftowej pozostaje uwięziony pomiędzy przyciąganiem i odpychaniem wynikającym z rosnącej liczby przypadków koronawirusa w USA i Europie, a potencjalnymi szczepionkami Covid-19 – powiedział Ehsan Khoman, szef działu analiz MENA w MUFG Bank Ltd.

Cena ropy narusza maksima wczorajszej sesji

Notowania ropy naftowej WTI zakończyły wczorajszą sesję w okolicach otwarcia, a ekstrem oddalone były od siebie o ponad 1 dolara. W rezultacie na wykresie dziennym powstała świeca z niewielkim korpusem i długimi cieniami wskazująca na niezdecydowanie uczestników rynku.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Dziś bykom udało się naruszyć środowe maksima, co daje potencjał do wzrostów w kierunku ostatniego szczytu przy 46,80 USD za baryłkę. Jego wybicie otwierałoby drogę do strefy oporu w obrębie 48,00 USD/brk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here