Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaRynek ropy naftowej nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Tylko od drugiej połowy kwietnia br. cena ropy WTI osunęła się bowiem o niemal 16 dolarów (blisko 24%) docierając ostatecznie do najniższego poziomu od pierwszej połowy stycznia br. Dziś dostrzec można jednak większe odbicie. Cena czarnego złota zyskuje bowiem przed południem już ponad 4%. 


Bloomberg donosi, że cena ropy naftowej zyskuje dziś po tym, jak w podejrzeniu ataku w Zatoce Omańskiej zostały uszkodzone dwa tankowce:

– Tankowiec Kokuka Courageous płynący z Arabii Saudyjskiej do Singapuru z ładunkiem metanolu „został uszkodzony w wyniku podejrzenia ataku” – powiedział kierownik statku w oświadczeniu.

Incydent w Zatoce Omańskiej jest następstwem ataków na tankowce w pobliżu Zatoki Perskiej w zeszłym miesiącu i stwarza możliwość zakłócenia przepływów ropy. To może dać swego rodzaju oddech cenom ropy, które od kilku tygodni ulegają presji podażowej.

Sytuacji na rynku ropy nie poprawiają także najnowsze dane dot. zmiany poziomu jej zapasów. Z wczorajszego raportu amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) wynika bowiem, że w tygodniu kończącym się 7 czerwca 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 93,2% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,1 mln baryłek dziennie, czyli o 126 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia. Fakt ten sprawił, że zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 2,206 mln. brk co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz zakładających spadek o 0,481 mln. brk. Warto zaznaczyć, że był to już drugi tydzień z rzędu, kiedy zapasy ropy naftowej rosły.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w wyniku dzisiejszej aprecjacji, cena czarnego złota przekroczyła techniczną barierę w wysokości 52,36 USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena ropy mogłaby osiągnąć wycenę na poziomie 54,55 USD.

Straty – jak je przezwyciężyć i przekuć w sukces zapisz się na bezpłatny webinar

Cena ropy zyskuje w trakcie czwartkowej sesji
WTI H1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJSW dobrze rozpoczyna czwartkową sesję, jednak to nie powód do euforii
Następny artykułBitcoin (BTC) w okolicach 8300 USD po wpływach z Tether (USDT)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here