Naga MarketsOPEC wspiera popyt na ropie

Zarówno cena ropy Crude WTI jak również Brent zyskują w poniedziałek ponad 2,5% na wartości. Bezpośredni wpływ na to ma wypowiedź przedstawicieli Arabii Saudyjskiej i Rosji. Przedstawiciele tych państw porozumieli się w kwestii dotyczącej wydłużenia ograniczenia produkcji ropy do marca 2018 roku. Porozumienie wynegocjowane na przełomie listopada i grudnia 2016 roku zakładało rewizję postanowień właśnie w połowie bieżącego roku.

Reakcja inwestorów na powyższą informację była bardzo gwałtowna, a warto przy tej okazji przypomnieć, że prawdziwą bombę szykuje OPEC na 25 maja 2017 roku. To wtedy planowane jest kolejne spotkanie OPEC, na którym omawiana będzie możliwość jeszcze większego ograniczenia produkcji. Można sobie zatem wyobrazić jaka będzie reakcja inwestorów jeżeli faktycznie uda się powiększyć cięcie produkcji z obecnego poziomu 1,8 mln baryłek dziennie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa Brent

Cena ropy Brent znalazła się dzisiaj na najwyższym poziomie od 28 kwietnia. Po przełamaniu (testowanego aktualnie) lokalnego oporu 52.00 celem wzrostów będzie poziom 53.00. Dopiero po skutecznym przełamaniu tego ostatniego pojawi się szansa na ruch w kierunku oporu 57.30. Ten ostatni poziom zatrzymuje popyt od niemal dwóch lat i do jego przełamania potrzebna będzie zdecydowany ruch OPEC.

Ropa Brent D1
Wykres Ropa Brent dla D1

Zarejestruj się na darmowy webinar z dr Wieczorkiem: “Horyzontalne poziomy S/R w Price Action.

Ropa Crude WTI

Ropa Crude WTI testuje obecnie opór na poziomie 49.00. Nie jest to specjalnie mocny poziom, a zatem najprawdopodobniej za chwilę cena ropy znajdzie się na istotnym oporze 50.00. Jeżeli popyt zdoła przełamać ten ostatni poziom to celem wzrostów będzie kluczowy rejon 54.00 – 54.50. Podobnie jak w przypadku ropy Brent ten poziom również nie został skutecznie przełamany od niemal dwóch lat.

Ropa Crude D1
Wykres Ropa Crude dla D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here