Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W czwartek złoto konsoliduje wokół wczorajszej ceny zamknięcia. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1280,8$. Srebro koryguje wczorajsze silne spadki. Aktualnie jego cena wynosi 14,43$, co odpowiada wzrostom na 0,78%. Z kolei ropa WTI znajduje się dziś na ponad 2% minusie, jej cena jest najniżej od 23 kwietnia. W  środę za jedną baryłkę zapłacimy 57,8$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy (OIL WTI) broni wsparcia

Cena ropy zgodnie z oczekiwaniami zeszła wczoraj do wyznaczanej Stefy wsparcia przy poziomie 57,5$. Scenariusz wzrostowy z korektą do poziomu 60,20$ pozostaje więc aktualny. Po dotarciu w te okolice spodziewałbym się reakcji podażowej i powrotu do spadków. Dopiero pokonanie tego miejsca może doprowadzić do większych wzrostów. Jeżeli ktoś nie załapał się na pozycje długie na wczorajszym dołku, to pozostaje czekać na test strefy oporowej i ewentualny sygnał do zajęcia pozycji short.

Wykres ropy WTI 30 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) coraz niżej

Cena srebra koryguje ostatnie spadki. Miejscem, które w dalszym ciągu biorę pod uwagę jest strefa przy 14,56$. Poziom pozostaje oporem, dopóki rynek nie wyjdzie powyżej, obowiązuje tendencja spadkowa z celem nawet na minima przy 14$. Jeżeli jednak obecna korekta przerodziłaby się w coś większego, to celem dla wzrostów byłoby górne ograniczenie układu 1:1 czyli okolice 14,95$. Oczywiście wcześniej musiałoby dojść do wybicia strefy przy 14,56$. Należy cały czas pamiętać o tym, że trend jest spadkowy.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Zmiana trendu na giełdach? Ropa mocno odbija do wsparcia

 

Cena srebra 30 maja 2019

Cena złota (XAU/USD) pozostaje w konsolidacji

Cena złota w dalszym ciągu konsoliduje. Sytuacja pozostaje więc bez zmian. W średnim terminie nie widzę tutaj przewagi ani strony popytowej, ani podażowej, należy cierpliwie czekać na wyjaśnienie sytuacji. W tej chwili interesują mnie jedynie skrajne poziomy czyli 1266$ jako wsparcie i dopiero 1309,5$ jako opór. Lokalnie można wziąć także pod uwagę wysokość ostatnich szczytów – 1300$ oraz maksima z 24 i 27 maja.

Cena złota 30 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here