Naga MarketsCena ropy powraca pod 15 dolarów za baryłkę. WTI notuje falstart w nowy tydzieńKrach na rynku ropy zaczyna przekładać się na tak potrzebne w zbilansowaniu rynku załamanie aktywności wydobywczej w USA. Tylko w ubiegłym tygodniu liczba aktywnych szybów wiertniczych obniżyła się zdaniem Baker Hughes o 60 sztuk. Sprawia to, że wydobycie jest prowadzone w niespełna 380 szybach. Dla porównania: w marcu liczba ta przekraczała 700.

Ropa WTI: falstart w nowy tydzień

Dodatkowo Arabia Saudyjska, której wydobycie w połowie kwietnia przekraczało 12,0 mln b/d nie czeka do maja by ściąć produkcję zgodnie z założeniami porozumienia OPEC+, ale  już teraz ogranicza ją w kierunku celu ustalonego na 8,5 mln b/d. Oczywiście, to nie poczynania Arabii Saudyjskiej, ale Rosji, Iraku i szeregu innych państw, które miały problemy z dotrzymywaniem ustaleń w przeszłości będą bacznie monitorowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
UCZ SIĘ INWESTOWAĆ W ROPĘ Z DOMU

Pozytywne na papierze informacje to za mało by rozbudzić entuzjazm inwestorów w obliczu gigantycznej nadpodaży i obaw o wyczerpującą się przestrzeń do magazynowania surowca. Będą potrzebne do tego realne objawy zacieśniania się rynku surowca, których nie spodziewamy się w najbliższym czasie. Dodatkowo w ubiegłym tygodniu rynek masowo uciekał z kontraktu czerwcowego na lipcowy by zabezpieczyć się przed podobnymi turbulencjami jak te, które dotknęły kontrakt majowy przed wygaśnięciem (ujemne ceny). Zjawisko to tworzyło w ostatnich dniach znaczny popyt, którego teraz zaczyna brakować. W poniedziałek kurs WTI spada niemal 10 proc. a ceny schodzą pod 20 USD za baryłkę.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here