Naga MarketsCena ropy ponownie w dół. Winne najnowsze doniesienia z ChinWczorajszy dzień pod kątem informacji makro teoretycznie nie był korzystny dla cen czarnego złota – ekonomiści kartelu OPEC po raz kolejny obniżyli perspektywy globalnego popytu na surowiec w tym roku tłumacząc to m.in. negatywnym wpływem 2019-nCOV, a cotygodniowe dane o zapasach ropy wg. DoE wypadły fatalnie – ich wzrost był dwukrotnie wyższy, niż tydzień wcześniej. Natomiast w nocy globalny sentyment uległ pogorszeniu przez informacje z Chin dotyczące zmiany metodologii dotyczącej koronawirusa w prowincji Hubei. 


Cofnięcie notowań ropy nie jest jednak tak znaczące, jak mogłoby być. Obecnie jesteśmy mniej więcej w połowie białej świecy z wczoraj, a korektę można tłumaczyć trudnością ze złamaniem mocnej strefy oporu przy 51,50-52,00 USD/brk za pierwszym podejściem.

Wykres dzienny FOIL (ropa WTI)
Wykres dzienny FOIL (ropa WTI)

Ujęcie wskaźnikowe wygląda dość dobrze sugerując dalsze wzrosty z wybiciem ponad wspomnianą strefę oporu 51,50-52,00 USD/brk. Niewykluczone, że złe informacje są już w cenach, a teraz wsparciem może być potencjalna słabość USD (dobra dla surowców ogółem), czy też dalsze spekulacje wokół ograniczeń wydobycia tego surowca przez OPEC+ (sugerujące, że kartel ma jeszcze jakąś kontrolę nad cenami “czarnego złota”).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here