Naga MarketsCena Cena ropy ponownie powyżej 53 dol. za baryłkę wspierana osłabienie dolaraWTI w środę rano wzrosła powyżej 53 dol. za baryłkę w obliczu deklaracji Sekretarza Skarbu Stanów Zjednoczonych popierającej dużą kwotę pakietu stymulacji fiskalnej, który byłby wsparciem dla gospodarki oraz wzrostu popytu na paliwa.

  • Joe Biden zostanie w środę zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych
  • OPEC+ pozostaje nastawiony “ostrożnie optymistycznie” do obudowy popytu na paliwa
  • Ten zdaniem IEA ma poprawić się w mniejszym stopniu niż względem poprzednich szacunków

Ropa WTI zmierza w kierunku lokalnych maksimów

Informacje dotyczące pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych zdają się już być wliczone w cenę, jednak wypowiedź Janet Yellen, mianowanej na stanowisko Sekretarza Skarbu przez Joe Bidena jest zapowiedzią szybkiego wdrożenia programu, a to może odbić się na kursie ropy naftowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Yellen, która jeszcze przed kilkoma laty pełniła funkcję szefa Rezerwy Federalnej, poparła pakiet stymulacji fiskalnej i zachęciła administrację Bidena do wysokiej kwoty w jego ramach. To może być odebrane jako wzrostowy sygnał dla rynków, z uwagi na to, że zastrzyk gotówki do kieszeni obywateli będzie miał bezpośrednie przełożenie na wzrost popytu na paliwa.

Zobacz również: Big Mac zadecydował: kurs dolara powinien wynosić około 2,71 zł

Stymulacja fiskalna o takim rozmiarze zapewne odbije się także na osłabieniu dolara, a tańsza amerykańska waluta może przełożyć się na pozytywną presję na wzrostowy kierunek notowań surowców.

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w czwartek wzrasta o 0,9% do 53,46 dol. za baryłkę, ponownie zmierzając w kierunku 11-miesięcznych maksimów, które zostały przez kurs surowca wyznaczone przed tygodniem. Od początku roku cena ropy wzrosła już o niemal 11%.https://www.tradingview.com/x/scDP176S/

Tymczasem, ropa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE w środę drożeje o 0,79% do 56,28 dol. za baryłkę.

https://www.tradingview.com/x/AO1yrTZk/

Wciąż na notowaniach ropy odbijają się obawy o popyt na paliwa w Europie oraz Azji. Chiny zaostrzają restrykcje w związku z pojawieniem się ognisk koronawirusa i zachęcają obywateli do ograniczenia podróży w związku z Chińskim Nowym Rokiem. Duża część Japonii znajduje się w stanie wyjątkowym, a duża część państw europejskich jest poddana lockdownom.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

International Energy Agency zredukowała swoje prognozy dotyczące popytu na ropę w 2021 roku o 0,3 miliona baryłek dziennie względem poprzednich przewidywań. Oznacza to, że popyt na surowiec w 2021 roku wyniesie 96,6 mln baryłek dziennie, czyli poprawi się o 5,5 mln baryłek dziennie względem poprzedniego roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here