Cena ropy pod kreską, złoto i srebro na niewielkim plusie wtorek 27 października
Cena ropy, złota i srebra

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować spadki na rynku ropy naftowej, co ma związek z rosnącymi obawami o rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie. Z kolei na złocie i  srebrze widać było nieznaczne wzrosty. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Patrząc technicznie na wykres ropy WTI, notowania odbiły w ubiegłym tygodniu od wspominanego oporu przy poziomie 41,7$, skąd rozpoczęły się dynamiczne spadki. W związku z obawami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa, po weekendzie notowania wybiły także strefę wsparcia przy 39,35$, przez co przecena może się pogłębić. Dopóki kurs znajduje się poniżej, bazowym scenariuszem są dalsze spadki.

wykres ropy
Ropa naftowa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować nieznaczne wzrosty na rynku złota, co miało zwiażek z widoczną awersją do ryzykownych aktywów. Patrząc na wykres H4 technicznie, notowania utknęły jednak w lokalnej konsolidacji. Jeżeli ruch w górę będzie kontynuowany w najbliższych dniach, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 1938$.

Zobacz także: Czas na drugą falę spadków na rynku akcji?

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na rynek srebra technicznie, możemy zaobserwować podobną sytuację do tej na złocie. Notowani odbiły od geometrii 1:1, jednak kupujący nie byli w stanie ustanowić nowych lokalnych szczytów i doszło do cofnięcia. W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 26$, z kolei lokalne wsparcie znajduje się na wysokości 24,4$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here