Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów aż o 11,463 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem jedynie o 3,572 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 1,164 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 3 stycznia 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 93% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,9 mln baryłek dziennie, czyli o 387 tys baryłek mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 3 stycznia 2020 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 1,164 mln brk co okazało się wynikiem znacząco gorszym od prognoz wskazujących na ich spadek o 3,572 mln brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

 

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów. Jak się bowiem okazało, te mimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 2,654 mln brk (w przypadku benzyny) i 3,874 (w przypadku destylatów), finalnie wzrosły aż o 9,137 mln brk i 5,330 mln brk.

Cena ropy odrzuca techniczny opór

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że pomimo porannej aprecjacji, w drugiej połowie dnia pojawiła się silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie technicznego oporu w wysokości 63.50 USD.

Weź udział w darmowym webinarze:
Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Cena ropy WTI
WTI Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajniższy deficyt handlowy USA od października 2016 r. Kurs EURUSD – komentują duże banki
Następny artykułZłoto może niedługo kosztować 1650 USD – prognozuje UOB
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here