Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 17:00 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 2,549 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem jedynie o 1,009 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze gorszy.


Zapasy ropy w dół o 0,405 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 17 stycznia 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 90,5% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,9 mln baryłek dziennie, czyli o 116 tys baryłek mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 17 stycznia 2020 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się zaledwie o 0,405 mln brk co okazało się wynikiem ponad dwukrotnie gorszym od prognoz wskazujących na ich spadek o 1,009 mln brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Negatywny wydźwięk tej publikacji skutecznie tłumiły jednak dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów. Jak się bowiem okazało, te mimo i pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 3,090 mln brk (w przypadku benzyny) i 1,014 (w przypadku destylatów), finalnie wzrosły jedynie o 1,745 mln brk (w przypadku benzyny) i spadły o 1,185 mln brk (w przypadku destylatów).

Cena ropy spada nieprzerwanie od początku tygodnia

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że jej cena pikuje nieprzerwanie od początku tygodnia. Wskutek tak znacznej deprecjacji cena czarnego złota znalazła się na najniższym poziomie od początku listopada 2019 r.

Weź udział w darmowym webinarze:
Wprowadzenie do analizy technicznej

Cena ropy WTI | Interwał dzienny
Cena ropy WTI | Interwał dzienny

Tuż po publikacji raportu EIA zaobserwować można było jednak niewielkie wzrosty cena ropy naftowej. Jeżeli tylko tendencja ta będzie w stanie się utrzymać, być może zapoczątkuje ona powstanie przynajmniej korekty wzrostowej.

Cena ropy WTI | Interwał 5-minutowy
Cena ropy WTI | Interwał 5-minutowy

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro pikuje w reakcji na doniesienia z Frankfurtu! EBC winne deprecjacji EUR
Następny artykułFirma Blockchain 2019 – Oddaj głos i wybierz zwycięzców konkursu Invest Cuffs
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here