Naga Marketsrafineria w tle zachód słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 3,818 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem jedynie o 1,021 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze nieco gorszy

  • Zapasy ropy naftowej skurczyły się w ciągu tygodnia o 1,001 mln brk

Zapasy ropy w dół o 1,001 milionów baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 16 października 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 72,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 13,0 mln baryłek dziennie, czyli o 0,6 mln baryłek mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, że w tygodniu kończącym się 16 października 2020 r. zapasy ropy naftowej skurczyły się jedynie o 1,001 mln brk.

Cena ropy pikuje w reakcji na dane

Spoglądając na notowania West Texas Intermedaite czyli popularnej WTI zauważymy, że wskutek mniejszego niż oczekiwano spadku poziomu zapasów ropy naftowej doszło do skokowego spadku ceny czarnego złota.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

WTI H1

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrezydentura Bidena wesprze juana. USD/CNY najniżej od 2018 roku
Następny artykułAkcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here