Cena ropy ostro w dół, złoto i srebro pod kreską w czwartek 22 października
Cena ropy, złota i srebra

Podczas czwartkowej sesji handlowej możemy obserwować cofnięcie na rynku złota i srebra, a także kontynuację spadków na ropie naftowej. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Patrząc technicznie na wykres ropy WTI, notowania od biły wczoraj od wspominanego oporu przy poziomie 41,7$, przecena przybrała na sile po danych o zapasach, które pokazały zgodny z oczekiwaniami spadek stanów magazynowych surowca. Aktualnie notowania zbliżają się do wsparcia przy 39,35$, gdzie mogą pojawić się dziś kupujący.

wykres ropy naftowej
Ropa interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować wzrosty na rynku złota. Jednak godziny nocne przyniosły wyraźne cofnięcie i aktualnie złoto znajduje się pod kreską Patrząc na wykres technicznie, najbliższe wsparcie powinno stanowić dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem fioletowym. Gdyby doszło do jego pokonania, niewykluczony jest ponowny test dużej geometrii, czyli zielonego prostokąta. Oporem pozostaje z kolei strefa przy 1938$.

wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX z formacją odwrócenia, poziom 12340 pkt w zasięgu?

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na rynek srebra technicznie, możemy zaobserwować podobną sytuację do tej na złocie. Po odbiciu od geometrii 1:1, notowania zdołały wyjść powyżej strefy oporowej przy 24,40$, jednak ruch w górę wyraźnie zwolnił. Wspomniana strefa powinna w pierwszej kolejności stanowić wsparcie, jeśli pojawią się tutaj kupujący, istnieje szansa na kontynuację ruchu w kierunku północnym.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here