Naga Markets

Cena ropy odbija po spadkowej serii. Popyt na paliwa nadal niepewnyCena ropy naftowej WTI w piątek rano przerywają dwa dni spadków i wzrastają powyżej 41,61 po zaliczeniu poziomów notowanych po raz ostatni 10 sierpnia. Ceny reagują na trwające w ostatnich dniach nieznaczne umocnienie dolara, a popyt na paliwa nie odbudowuje się w takim stopniu jak się spodziewano.

  • Chiny zmniejszają import ropy we wrześniu
  • OPEC+ testuje reakcję rynku na zwiększoną podaż ropy
  • Dolar kontynuuje aprecjację mimo malejącej dochodowości obligacji, co negatywnie wpływa na ceny ropy

Ropa WTI powyżej 41,60 dol. bbl

Cena ropy WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie NYMEX w piątek rano wzrasta o 0,58% do 41,61 dol. odbijając po tygodniowym spadku z poziomów powyżej 43 dol.Cena ropy odbija po spadkowej serii. Popyt na paliwa nadal niepewny
Notowania ropy WTI na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Czwartkowa sesja przyniosła kontynuację spadków ze środy i sprowadziła kurs ropy nawet do 40,22 dol. za baryłkę, jednak późniejsza część czwartkowych notowań wybiła kurs do 41,37 dol. na zamknięciu.

Ropa Brent notowana na europejskiej ICE w czwartek podobnie jak ropa WTI chwilowo taniała aż o 3%, jednak ostatecznie sesję zakończyła z 0,81 proc. spadkiem niewiele powyżej poziomu 44 dol. na 44,07 dol. za baryłkę. W piątkowy ranek cena ropy Brent również wzrasta o 0,43% do 44,26 dol. za baryłkę.

Cena ropy odbija po spadkowej serii. Popyt na paliwa nadal niepewny
Notowania ropy Brent na ICE. Źródło: tradingview.com

Nadwyżki ropy i nerwowy rynek akcyjny będą nadal ograniczać pewność inwestorów na rynku ropy – stwierdził Jeffrey Halley w OANDA.

Zobacz również: Bitcoin złoto i srebro wkrótce z rekordem. Powód? Warren Buffet opuszczający dolara

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

NED

Chiny zmniejszają import ropy

Ilość ropy napływającej do Chin w tym miesiącu znacznie spadnie względem poziomów importowanych w ostatnich 5 miesiącach. Chiny korzystały z tanich cen ropy na światowych rynkach uzupełniając zapasy surowca. Teraz, gdy rafinerie zaczynają stopniowo obrabiać te rezerwy, brakuje już miejsca na magazynowanie kolejnych porcji nadwyżek.

Dane opublikowane w tym tygodniu dotyczące spadku zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych okazały się lepsze niż zakładali analitycy. Te skurczyły się o 9,63 mln wobec prognozy mówiącej jedynie o 1,88 mln.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here