Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 4,389 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem jedynie o 2,325 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze gorszy.

  • Zapasy ropy naftowej skurczyły się w ciągu tygodnia o 1,639

Zapasy ropy w dół o 1,639 milionów baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 18 września 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 74,8% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 13,4 mln baryłek dziennie, czyli o 119 tys. baryłek mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 18 września 2020 r. zapasy ropy naftowej skurczyły się jedynie o 1,639 mln brk co okazało się wynikiem gorszym nie tylko od ubiegłotygodniowego, lecz również od prognoz.

Cena ropy odbija od technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania West Texas Intermedaite czyli popularnej WTI zauważymy, że wskutek niedawnych spadków rynek dodał® w okolice ostatni pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, cena ropy mogłaby wzrosnąć nawet powyżej 43 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

WTI Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWalory Agory najniżej od 52 tygodni. Gdzie zatrzymają się spadki?
Następny artykułZaledwie 4 spółki z GPW podczas środowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here