Cena ropy odbija od układu 1:1, złoto i srebro nieznacznie na plusie w środę 28 października
Cena ropy, złota i srebra

We wtorek mogliśmy obserwować próbę odrabiania strat na rynku ropy naftowej, jednak wieczorny raport API skutecznie powstrzymał dalszy ruch w górę. Z kolei w przypadku złota i srebra widać było nieznaczne wzrosty.  Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Sytuacja techniczna na ropie WTI nie wygląda najlepiej. Notowania odbiły w ubiegłym tygodniu od wspominanego oporu przy poziomie 41,7$, skąd rozpoczęły się dynamiczne spadki. Po weekendzie oberwaliśmy dalsza przecenę co miało związek z obawami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa, a wczoraj widać było nieudolną próbę odreagowania. Sprzedający ponownie pojawili się na wysokości górnego ograniczenia układu 1:1, które pozostaje aktualnie ważnym oporem.

wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować nieznaczne wzrosty na rynku złota, co miało związek z utrzymującą się awersją do ryzykownych aktywów z powodu obaw o rozprzestrzenianie się COVID-19. Jeśli spojrzymy na wykres H4 technicznie, widać jednak , że notowania utknęły w konsolidacji. Jeżeli ruch w górę będzie kontynuowany w najbliższych dniach, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 1938$. Lokalnie warto wziąć pod uwagę linię poprowadzoną po ostatnich dołkach.

Zobacz także: DAX traci kolejny dzień z rzędu. Koronawirus pogrąży rynek akcji?

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na rynek srebra technicznie, możemy zaobserwować podobną sytuację do tej na złocie. Notowania odbiły w ostatnim czasie od geometrii 1:1, jednak popyt nie był w stanie ustanowić nowych lokalnych szczytów i doszło do cofnięcia. W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 26$, z kolei lokalne wsparcie znajduje się na wysokości 24,4$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here