Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów aż o 9,281 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem jedynie o 2,232 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 1,699 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 18 października 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 85,2% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 15,9 mln baryłek dziennie, czyli o 429 tys baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 18 października 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o 1,699 mln brk co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz wskazujących na ich wzrost o 2,232 mln brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu benzyny. Jak się bowiem okazało, te mimo prognoz zakładających spadek o 2,267 mln brk, finalnie skurczyłī się aż o 3,107 mln brk.

Jedyną negatywna składową raportu EIA okazała się natomiast informacja na temat zmiany poziomu zapasów destylatów, które mimo prognoz wskazujących na spadek o 2,785 mln brk, ostatecznie skurczyły się jedynie o 2,715 mln brk.

Cena ropy WTI najwyżej od września br.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w wyniku pozytywnych danych dot. zmiany poziomu zapasów ropy i benzyny, cena czarnego złota pokonała istotny poziom oporu i znalazła się na najwyższym poziomie od września br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 56.90 USD.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Cena ropy WTI
WTI H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzego profesjonalni pokerzyści mogą Cię nauczyć o tradingu? – Nial Fuller
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 23 października 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here