Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 7,493 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem jedynie o 2,088 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak znacząco gorszy

  • Zapasy ropy naftowej wzrosły w ciągu tygodnia o niemal 5 mln brk

Zapasy ropy w górę o 4,892 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 17 lipca 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 77,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 14,2 mln baryłek dziennie, czyli o 103 tys. baryłek mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 17 lipca 2020 r. zapasy ropy naftowej wzrosły i to aż o 4,892 mln brk co okazało się o wiele gorszym niż prognozowano.

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu destylatów. Okazuje się bowiem, że mimo prognoz wskazujących na ich spadek o 0,618 mln brk, finalnie odnotowano wzrost o 1,073 mln brk.

Jedynym pozytywnym elementem raportu EIA były dane dot. spadku poziomu zapasów benzyny o 1,802 mln brk, co okazało się wynikiem lepszym od prognoz wskazujących na ich spadek jedynie o 1,386 mln brk.

Cena ropy najwyżej od początku marca br.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że wskutek trwających od drugiej połowy kwietnia br. wzrostów, cena ropy wzrosła w okolice niezwykle istotnego oporu w wysokości 43 dolarów za baryłkę. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, notowania czarnego złota mogłyby ponownie się osunąć.

WTI Weekly

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEBC wzywa banki do niewypłacania dywidend
Następny artykułKurs funta i dolara ostro w dół, euro i frank również tracą do złotego. USD/PLN po 3,8140 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here