Naga MarketsWysoka zmienność jest dla tradera “wodą na młyn”. Pozwala uniknąć frustracji handlem w długich, wąskich konsolidacjach. Powołując się na statystyki, taki okres nie trwa wiecznie, a jedynie przez około 20% sesji. Dlatego też, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić handel, Purple Trading likwiduje prowizję na instrumencie, który w ostatnich tygodniach cechuje się ekstremalnie wysoką zmiennością.

Ropa bez prowizji w ofercie Purple Trading. Czarne złoto najtańsze od 20 lat

Wspomnianą zmienność obserwujemy na wykresie cen ropy. Załamanie gospodarcze wywołane pandemią koronawirusa przyczyniło się znacznie do spadku popytu na czarne złoto. W obawie o własne interesy, doszło do znaczącej różnicy zdań pomiędzy głównymi producentami ropy – Arabią Saudyjską i Rosją, co wywołało jeszcze większą wyprzedaż.

Nadzieja dla kupujących pojawiła się w momencie gdy rynek obiegła informacja, iż producenci wspólnie ograniczą wydobycie. Ostatecznie redukcja podaży wysokości prawie 10 milionów baryłek dziennie nie wystarczyła aby zrekompensować stratę popytową i tym samym notowania “czarnego złota” ponownie obrały kurs na południe.

Wykres D1 cen ropy naftowej. Źródło: MetaTrader4.

Wysoka zmienność zachęca do tradingu. Należy pamiętać, że poza opracowaną strategią, powinniśmy zadbać o wybór odpowiedniego brokera do handlu. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom nasz partner Purple Trading umożliwia handel ropą BEZ PROWIZJI na rachunkach ECN. Oznacza to, że nie ponosisz żadnych kosztów poza spreadem.

HANDLUJ ROPĄ BEZ PROWIZJI

Ropa w ofercie Purple Trading

W rozmowie z Comparic.pl, David Varga CEO Purple Trading zaznaczył, że w obawie o bezpieczeństwo klientów, broker został zmuszony do podjęcia decyzji o zawieszeniu handlu ropą WTI.

– Nie była to łatwa decyzja, ale nie mogliśmy ryzykować, że nasi klienci nie będą mogli prawidłowo zamknąć lub otworzyć transakcji. W naszym oczywistym interesie jest, aby jak najszybciej umożliwić handel ropą WTI – kilka dni temu rozpoczęła się nasza duża kampania marketingowa „zerująca” spready na tym instrumencie – dodawał David Varga.

Od piątku, 24 kwietnia 2020 roku, Purple Trading przywraca w ograniczonych warunkach możliwość handlu ropą WTI. O szczegółach technicznych broker będzie informował swoich klientów w bezpośrednich wiadomościach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here