Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto zyskuje na dzisiejszej sesji 0,42%. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1282,45$. Srebro koryguje wczorajsze silne spadki. Aktualnie jego cena wynosi 14,43$, co odpowiada wzrostom na 0,78%. Z kolei ropa WTI znajduje się dziś na ponad 2% minusie, jej cena jest najniżej od 23 kwietnia. W  środę za jedną baryłkę zapłacimy 57,8$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy (OIL WTI) broni wsparcia

Cena ropy ponownie testuje wyznaczane w ostatnich analizach wsparcie. Mowa tutaj o poziomie 57,5$, gdzie rynek może reagować po raz kolejny. Dopóki poziom trzyma, niewykluczona jest korekta ostatnich spadków. Poprzedni ruch w górę zakończył się nieco szybciej, niemniej opór przy 60,25$ pozostaje aktualny. Własnie z tego poziomu spodziewałbym się kolejnego impulsu spadkowego. Jeżeli rynek wybiły go w górę, to scenariusz spadkowy zostanie zanegowany. Wtedy też cena może kierować się na kolejną strefę oporową. Jednak w ostatnim czasie tendencja jest spadkowa i po wykonaniu korekty spodziewałbym się raczej ruchu w dół.

Wykres ropy WTI 29 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) coraz niżej

Cena srebra nie zdołała wybić górą poziomu 14,56$, co otworzyło drogę na nowe minima. Poziom pozostaje oporem, dopóki rynek nie wyjdzie powyżej, obowiązuje tendencja spadkowa z celem nawet na 14$. Jeżeli jednak pojawiła by się większa korekta, to nasz układ 1:1 trzeba przełożyć na nowo wybite dołki, wtedy też docelowym targetem dla ruchu korekcyjnego byłyby okolice 14,95. Wcześniej jednak musiałby zostać pokonany poziom 14,56$. Należy cały czas pamiętać o tym, że trend jest spadkowy.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Święto w UK i USA. Co zrobi DAX?

Wykres srebra XAGUSD 29 maja 2019

Cena złota (XAU/USD) pozostaje w konsolidacji

Cena złota w dalszym ciągu konsoliduje. W średnim terminie nie widzę tutaj przewagi ani strony popytowej, ani podażowej, należy cierpliwie czekać na rozjaśnienie sytuacji. Aktualnie interesują mnie jedynie skrajne poziomy czyli 1266$ jako wsparcie i dopiero 1309,5$ jako opór. Lokalnie można wziąć także pod uwagę wysokość ostatnich szczytów – 1300$ oraz maksima z 24 i 27 maja.

Wykres złota XAUUSD 29 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here