ropaPierwszy kwartał 2019 roku powoli dobiega końca. Mimo, że przed nami jeszcze niemal dwa tygodnie handlu, to w przypadku rynku ropy naftowej możemy już chyba być spokojni, że będzie to jeden z najlepszych kwartałów od pierwszej połowy 2016 roku.


Cena ropy najwyżej od listopada 2018 roku

Spoglądając na notowania ropy naftowej WTI zauważymy, że po niezwykle dynamicznych spadkach z czwartego kwartału minionego roku, na rynek ropy znów wróciły byki. Od 26 grudnia 2018 roku cena ropy wzrosła już bowiem o ponad 17 dolarów (USD), co stanowi 40,12% i jest najsilniejszą aprecjacją od pierwszej połowy 2016 roku.

Warto także zwrócić uwagę, że w trakcie tych wzrostów cena ropy pokonała kilka istotnych poziomów oporu i w chwili obecnej znajduje się najwyżej od listopada 2018 roku. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się żadna silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji. Gdyby tak się stało, cena ropy WTI mogłaby wzrosnąć nawet w okolice 64,20 USD.

Cena ropy naftowej WTI
Cena ropy naftowej WTI

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJedna z większych giełd krypto (Bithumb) planuje masowe zwolnienia
Następny artykułAkcje Dino Polska jednym z liderów sesji. Nowe rekordy na 119 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here